Komentari na vest

Plan Evrolige: Sezona 2027/28 sa 24 kluba, cilj širenje na 30; večiti favoriti za status franšiza

bgsamuraj

pre 6 dana

24 kluba je previse. Morace klubovi da zrvtuju domaca/regionalan prvenstva.
P

Propast

pre 8 dana

Kosarka i milion takmicenja u istoj, prevazisli su cirkuse i seoske vasare ringispile. Totalno unistavanje kosarke i dovodjenje u nebitnost da li osvojis nesto ili ne. Vise prica o nebitnim stvarima nedeljama cak i finale te El pise se dan jedan posle vise ne.

adawdawd

pre 8 dana

sto vise to bolje timova
m

milan62611

pre 8 dana

Mnogo skupa licenca

Nemanja Milijanovic

pre 8 dana

Samo što više para i sve može
M

Markokmet

pre 8 dana

Evroliga ima velike planove za naredne sezone dali ce Crvena Zvezda i partizan biti stalni ucesnici evrolige sa A licencom

Proficap

pre 8 dana

Samo pare pare.
R

Ricule13121

pre 8 dana

PARTIZAN F4 SLEDECE SEZONE!!!
F

F4

pre 7 dana

Jos u upotrebi taj avion??? Meni se cini rasrafljen odavno kao i samozvana instalacija.

Mihajlo Milenkovic

pre 8 dana

Kako ce ovo da izgleda i koliko ce biti zanimljivo, ne znam bas.

Meda74

pre 8 dana

samo novac a sve manje sporta
D

DDF

pre 8 dana

Besiktas,Paok,Aris,Hapoel Jerusalim,Virtus Roma imaju bogate privatne vlasnike koji zele da uloze novac u buducnost svojih timova igranja u EL,bice sigurno timovi koji ce igrati EL od sezone 2027/28 kada sldodje do prosirenje lige...ko ce dati i uloziti 50 miliona evra u Partizan i C.Zvezdu od privatnika u Srbiji gde ne postoji zakon o privatizaviji u sportu,tesko da cemo gledati srpske klubove u EL od sezone 207/28 i u nekoj skoroj buducnosti

Semir88

pre 8 dana

Evroliga je trenutno totalno neprofitabilno takmičenje. Nagrade za osvajanje su smešne.

Veljko Maricic

pre 8 dana

Kako li ce ovo izgledati, pitanje je
D

Dani192

pre 8 dana

Dati licencu za oba tima
P

Pjer Karden

pre 8 dana

Sa stanovišta ekonomske logike i standarda građana – izdvajanje desetina miliona evra za košarkaške licence u zemlji sa prosečnom platom i ekonomskom moći Srbije jeste apsolutni finansijski apsurd.
b

biniccki

pre 8 dana

Biće baš zanimljivo.
N

Natalii29

pre 8 dana

jasna poruka je to bila svima

Batina1

pre 8 dana

Realno ako ćemo o kvalitetu košarke i atmosferi na samim utakmicama, onda ne bi smeli da razmišljamo o takmičenju bez večitih.

Nikola Milicevic

pre 8 dana

Morace onda domaća takmičenja da promene format, Partizan i Zvezda da izadju iz ABA i da igraju domaću ligu, ali po fer pravilima. Imali bi mnogo više vremena za odmor, jer bi putovanja bila kraća. U svakom slučaju desiće se velike promene u košarci u sledećih par godina.
Не знам, мени ово досадно. Сваки други дан утакмица. Не стигнеш ни да се радујеш победи нити да тугујеш због пораза.
P

Professor1982

pre 8 dana

Ukoliko Partizan dobije licencu na 10 godina, treba prvo dovesti domaćeg trenera. Ne može stranac da bude trener Partizana. Nije prirodno. Ništa taj Penjaroja nije bolji od Džikića, Jovanovića. Onda koncept treba da bude na domaćim mladim igračima, pa da se za tri do pet godina napravi ozbiljan tim od domaćih igrača, uz najviše dva stranca, bez opterećenja rezultata za tih 5 godina. Naravno, mi navijači treba to da prepoznamo i damo podršku kroz kupovinu sezonskih karata. Siguran sam da bismo za 5 godina imali ekipu za F4. Naravno, uz Željka Obradovića.

Sele Fejzic

pre 8 dana

Predobra ideja super ///

FiumenBG

pre 8 dana

dve konferencije i plej of.. to bi bilo vrhunski...

urosh

pre 8 dana

Занимљива идеја, али питање је како ће то спровести у дело. Овим потезом би дефинитивно сачували ЕЛ од НБА Европе.

Dijabola1234

pre 8 dana

Ubijate košarku

user7777

pre 8 dana

Svaka cast na ovoj zamisisli super ideja!

Dusan Stefanovic

pre 8 dana

Franšiza se stvara

Kalif umesto kalifa

pre 8 dana

Meni ivo više deluje da se dodvoravaju klubovima da bi istali u EL. Evo vama franšiza, ostanite, pa ako odlučite da idete u Euro NBA možete da prodate franšizu. A kome bi to prodali, pitanje je.
K

Kikamika

pre 8 dana

Licencu dati i jednima i drugima
R

Rade2907

pre 8 dana

treba i zvezdi i partizanu dati licen
M

Miloš1702

pre 8 dana

Nepismen si brate
M

Mile led

pre 8 dana

Do 2027 takozvani ce opet staviti katanac kao 2011
R

RS Rs

pre 8 dana

2007- e, promasio si godinu.
С

СРБ

pre 8 dana

Partizan i Igokea postali jedan klub 17.08.2007. Тако да имате искуства с фузијама и гашењима .🤣🤣🤣🤣🤣
M

Mile led

pre 8 dana

Tkz. zvezda nece ni postojati do 2028, tako da im je ovo nebitno
M

Mirkop60

pre 8 dana

Po a Bitno je Da i Zvezda imPattizan konacno postsnu stalna postavka u Evroligi. Tamo im je mesto!
o

ogiibk

pre 8 dana

Partizan je zaslužio da dobije licencu

Želimir Obradović Cepač

pre 8 dana

Od srpskih klubova licencu zasluzuje iskljucivo Partizan, ako pogledamo Zvezdinu istoriju ovu noviju posle gasenja 2011, najveci uspeh im je top 8 u kojem su ometlani, ako pogledamo period od 1945 do 2011, tu su stigli max do poluginala EL i to 1972 godine, s druge strane VELIKI PARTIZAN ima 5 F4 od kojih je na jednom i osvojio titulu, dosta puta cetvrtfinala, top 8 i 3 Fiba Korac kupa, Zvezda je istorijski jedan od najgorih klubova u EL svidelo se to nekome ili ne i ne zasluzuje stalnu licencu
С

СРБ

pre 8 dana

Partizan i Igokea postali jedan klub 17.08.2007.
N

Nataas99

pre 8 dana

Nema potrebe za prosirenjem i ovako ima slabijih meceva

David Čantrak

pre 8 dana

Idemo abu dabi u evroligu
V

Velinovzeljko

pre 8 dana

Licenca i za Partizan i za Zvezdu

milos djordjevic

pre 8 dana

Vise utakmica bice zanimljivije i da se uvede plej of ko NBA ligi

SLR

pre 8 dana

lecence za oba kluba.
D

Drhaus86

pre 8 dana

oba kluba moraju dobiti i moramo biti slozni u ovome

Kaki

pre 8 dana

Ma treba zvezda da prihvati i da udje u taj mec tj tih pedeset miliona da placaju.
D

DDF

pre 8 dana

Od tih 50 miliona oko 20 miliona je zavrsilo na privatnim racunima"kamarada i pajtosa"

Lalala

pre 8 dana

Hoce li biti Rusa, ili jos jedno 7,8 izraelskih timova?
G

Goga771

pre 8 dana

treba dati i jednim i drugima licencu
R

Ratibor

pre 8 dana

Morace onda domaća takmičenja da promene format, Partizan i Zvezda da izadju iz ABA i da igraju domaću ligu, ali po fer pravilima. Imali bi mnogo više vremena za odmor, jer bi putovanja bila kraća. U svakom slučaju desiće se velike promene u košarci u sledećih par godina.
S

Sima Arauho

pre 8 dana

Da li iko zna koliko para podele osnivači?!Ne nagradni fond nego zarade osnivača.

Ivan Kostic

pre 8 dana

Treba dati licence i zvezdi i partizanu realno
b

bozazvanipub

pre 8 dana

Treba i zvezdi i partizanu dati licence i više nego zasluženo
U

Uvesti fransize

pre 8 dana

I ukinuti besmislene domace lige!
N

Nele0209

pre 8 dana

Ovo je dobra ideja, samo da sprovedu !
D

Dulele

pre 8 dana

BOG ME UBIO AKO OVI ZNAJU STA RADE.. Mislim da zadnjih 10 godina nisu odigrali sezonu, a da nisu nesto promenili u odnosu na prethodnu: 1. Prvo je bilo 16 timova. 2. Onda su povecali na 18 timova. 3. Trenutno je 20 ekipa. 4. Cas jedna, cas dve, cas tri vajld karte. 5. Uveli su A livencu. 6. Onda su izmislilli B licencu. 7. Ulazi pobednil Evrokupa, pa ako bude u donjem delu tabele ispada sledece godine. 8. Prica se o fransizama 9. Onda NBA Evropa 10. Ubacise plej- in 11. Postavise minimalan budzet 12. Napravise FIBA prozore 13. Izbacise Ruse 14. Otvaraju nova trzista... Mogao bih do sutra da pisem...

Nikola Malešić

pre 8 dana

Dobra ideja bi bila

Sterlings Braunfels

pre 8 dana

Ovo bi bila dobra ideja 30 klubova dve konferencije.
Frka im da ameri ne uđu sa Evropskom divizijom. Jer imaju više keša.

Savo Vukovic

pre 8 dana

Treba na 60, svaki dan da se gra
N

Nikako franšiza

pre 8 dana

Gubimo status sportskog kluba i stavljamo klub na raspolaganju evroligi uz to jos treba da im platimo debelu svotu novca za to.
z

zecpripovedac

pre 8 dana

све гори од горег потеза

Dejan Jevtic

pre 8 dana

Konacno pravi potez,liga bez Srpskih klubova je bezvezna...

Daniel33

pre 8 dana

koliko znam franšiza znači da neko može da je kupi i preseli u drugi grad, kao u nba?
R

RS Rs

pre 8 dana

Tako je prijatelju, sad ako neko hoce partizan da preseli u Laktase moze bez problema to uraditi. A mogao je i ranije.
Z

Znanjeimanje

pre 8 dana

Eto prilike da se jsd vrati u domovinu
S

Stefistef1

pre 8 dana

Ma upropastice ligu kako su krenuli
M

Mirko12345

pre 8 dana

gluposti, privatna liga
T

TuzniBauk

pre 8 dana

Ja se slažem s ovom odlukom, treba i druge ekipe da dobiju šansu, na primer sramota je da hrvatska nema svog predstavnika u Euroligi a jos veca sramota je da u hrvatskoj niko neće da uloži novac u jedan košarkaški klub, to ne mogu da shvatim
О

Опа снајка

pre 8 dana

Спремите се за стезање каиша порески обвезници и пензионери!
Z

Zokili

pre 8 dana

Tako i treba, biće mnogo zanimljivije da vidimo i neke nove timove da se takmiče iz drugih zemalja

Kris Tina

pre 8 dana

Ne deluje kao losa ideja, videcemo
m

mmyyaat

pre 8 dana

po meni bas mnogo klubova previse je to

Miloš Savić

pre 8 dana

Ma ubacite i Kinu. Pakistan takođe. Kambodža nije daleko isto...

Zika Zika

pre 8 dana

nije losa ideja
Z

Zera666

pre 8 dana

Idemo ukljucuju zvezdu pametan potez
П

Па...

pre 8 dana

...сетих се пре неку годину кад су гробари писали да ће Партизан добити лиценцу, а Звезда не пошто је мањи клуб 😂😂😂 Медији су стварно чудо и сила, могу у било шта да убеде наивне. Сад је нова фора, Партизан се сам издржава, а Звезда не 😂😂😂 А шта каже математика? 20 хиљада сезонских, а не може да се прода толико, по 1000е у просеку, а не кошта толико, укупно 20 милиона. Порез је 20%, значи остаје 16 милиона. Само Џабари има 2,5 милиона нето, то је између 3 и 3,5 милиона бруто. Скоро четвртина прихода од карата иде за играча Хувентуда 😂😂😂 Додај и Ниликину и Лунберга, то је половина од карата, за играче који нису у клубу. Да видимо где су они из клуба и колико они примају? И то под условом да је Арена бесплатна, да чистачи, тренери, менаџери, скаути и обезбеђење раде из љубави, а да у омладинској школи нема никога ко није из Београда, па да мора да му се плаћа стан 😂😂😂
m

milutin 15

pre 8 dana

sipaj državo ne žali, 100 milki svakom po 50,pa da imamo novu turu pljuvanja mržnje, šizofrenije,to je najbitnije, mržnja,podela, to jos u Evropi ima samo bratskoj pravoslavnoj Grčkoj (ja mislim da to nije slučajno) Tursku ne računam jer to nije Evropa i nikad neće ni biti,stara parola zavadi pa vladaj , 80% ljudi u Evropi ne zna ni šta je Evroliga
F

Franšiza

pre 8 dana

Ako CZ i Partizan postanu franšize gube pravo finansiranja od države

Rakun07

pre 8 dana

Videcemo kako i sta ce da se uradi ovde...

Nikola Veljković

pre 8 dana

Čist lopovluk i pranje para

M Nalog

pre 8 dana

Jos samo ruse dovesti iskreno
T

Tvrdjava

pre 8 dana

Kakva je prevara ova evroliga sto se tice para i raspodele kesa

Milos Miletic

pre 8 dana

Razvodnice se kvalitet, koji crni milioni evra…
A

Ahahha

pre 8 dana

Jel to Zeljko obezbedio. :D
D

DS1989

pre 8 dana

Naravno i to sve sam bez pomoci drzave...
П

Па...

pre 8 dana

...него ко је, Желимир ће осим Звезде и Партизана увести још 10 клубова, а после рата ће вратити и руске клубове 😂😂😂

Vlada81pfc

pre 8 dana

Bice favoriti i jedni i drugi kad se isprsi vucko sa po 50 milki za jedne i druge
H

Holandjanin

pre 8 dana

To je sve super ako bi na celu Zvezde bio recimo Rakocevic ili Gurovic, a na celu Partizana Danilovic, Djordjevic ili neko treci iz sporta. Ovako sa Drcelicem i Mijailovicem pisi propalo. Oni mogu samo da prave rezlutate kada imaju neogranicena sredstva i nikakvu odgovornost.
S

Srdjan88

pre 8 dana

Ide se na privatizaciju odnosno da investioni fondovi uloze novac. Zato klubovi postaju fransize. Investicioni fondovi plus verovatno neki lokalni biznismeni ili grupacije ce ulagati novac. Drzava ce se povuci jer ne mozes biti fransiza a zavisiti od toga da li ce ti drzava uplatiti 50m evra. NBA ce na kraju da sa Evroligom kao partnerom stvori ligu kao pandan americkoj NBA sto ce dovesti do toga da se dovode kvalitetniji kosarkasi u Evropu. Budzeti fransiza u Evropi ce biti daleko veci nego ovi danas.
D

Deportivo

pre 8 dana

Pazi,Drcelic je nakon sto se povredio Kenan dao svoj novac za dovodjenje Batlera,tj novac njegove firme.Nije morao ali je dao...Stavio je ime svoje firme na dresove na konto toga ali ta firma apsolutno nema nikakve koristi od reklamiranja,zna se kako oni dobijaju poslove.Time je samo htio da stavi do znanja da je ulozio u Zvezdu.I sta je dobio? Da ga gomila ljudi vredja zbog oblika glave...Covic ni centa svog novca nije ulozio u Zvezdu,naprotiv,izvlacio je dio budzeta i prebacivao u FMP...Drčelić voli Zvezdu,vidi se da mu je stalo ali dokle god se vodi emocijama a ne razumom bojim se da nece mnogo vidjeti uspjeha sa Zvezdom.Sasu Obradovica je doveo upravo zbog tog zvezdastva i neke klupske privrzenosti i time upropastio celu sezonu...Radonjic je bio oprobano resenje ali imam utisak da ga nije odabrao samo da ne bi ispalo da imitira Čovića.Ibon Navaro deluje kao dobar trener ali on nikada nije vodio evroligasa...Videcemo,nadam se da u klubu znaju sta rade...

Radoman Ninkovic

pre 9 dana

Navijamo za bešiktaš i alimpija

Uskekruske

pre 9 dana

Videcemo sta ce biti
S

Sekcija Lajkovac

pre 9 dana

Nikakva franšiza ne dolazi u obzir! KK Crvena Zvezda je klub, a ne franšiza! Stop amerikanizaciji!
A

Amero

pre 8 dana

Ti iz Lajkovac imas misljenje na ovo, jel?
A

Aki2244

pre 9 dana

Bilo bi lepo svi da udjumMnogo me raduje sprski sport i klubovi se popravljaju i rukomet i odbojkasi kako igraju a igraju u domacim ligama vidi se dohra i zenska i muska odbojka,basket ima dobre klubove repka uvek medalja,rukometni klubovi zvezda u le sa jakim pojacanjima,partizan ce igrati ls u rukometu,u evroligi i zvezda i partizan stalni clanovi 4 kluba igraju fudbalska prvensrva .Mi smo sportska velesila.
j

jokicvv.

pre 9 dana

Evoroliga ce postati kao NBA liga
g

gnrslash

pre 9 dana

Morali bi i Zvezda i Partizan da dobiju status fransize. Svi kriterijumi su tu, a i da pocnu da prihoduju neki novac
F

Fanste933

pre 9 dana

pa odobrenje cwkaju svi
N

Natalii29

pre 9 dana

hmm, predpostvake da je to tako
T

Teodora284

pre 9 dana

Natali mogla bi malo smislenije da napises
S

Sabahudin62S

pre 9 dana

Nadam se da ce drzava zavrnuti slavinu. Kome bre da das tolike milione!? To davanje beogradskim klubovima treba zazvek zaustaviti. Dosta je bilo ku**enja tudjim novcem a i jedni i drugi protiv drzave. Neka gospoda igraju nasu ligu i evrokupove na taj nacin ce prestati da se placaju stranci enormnim iznosima i nasi igraci ce dobiti priliku dq igraju i napreduju.
Č

Čokanj

pre 9 dana

Ahahahahahahaha!!! Oba kluba protiv države!!! Uprave oba kluba su režimski ljudi svakako.

Бурек са сиром

pre 9 dana

Једноставно је. Продати их.
S

Sabahudin62S

pre 8 dana

@ čokanj uzalud je tebi to objasnjavati ne mozes ti da dobacis dotle.
Р

Раи Нк

pre 8 dana

СД ЦЗ је од постанка на страни власти!
M

MrZrex

pre 8 dana

Sabahudine, brate, molim te prosvetli nas, kako su to dva kluba koja vode limar i pečenjar protiv države?

ЗоранАГТ+

pre 9 dana

Ваљало би то. Боље би се планирали састави.

Vladan Maleṣ̌ić

pre 9 dana

Evroliga ce biti nba liga
S

Saša_PFC

pre 9 dana

Jednostavna stvar Euro Lige i nece odustati od toga a ima jednostavan razlog...kada se Rusiji ukinu sankcije Ruski klubovi ulaze u EL.Mora da imaju spremnu mogucnost...
A

Ahahahaahaha

pre 9 dana

🤣🤣🤣🤣🤣kako li ce gana u ovome da uspe kada se 80 posto finansira od drzave,a Patizan samo 17 posto.Oni traze da se bude nezavisno finasiranje od drzave
S

Sabahudin62S

pre 9 dana

hajde sto lazes nas nego sto bre lazes sebe 🤣🤣🤣🤣
K

KataiMagiko

pre 9 dana

jel vi stvarno, neironično, verujete u to za samofinansiranje? ja sam mislio to je Ostoja malo zamazao oči da se smirite kad ono vi se primiste i poverovaste a čekaj to ste mu poverovali a sve ostalo ne valja pa ga zato terate ili? znači šta ko kaže a da se vama sviđa, to može a sve ostalo ide na konto uništavanja kluba i ostalih šablona koje svuda pišete po mrežama a opet ako se samofinansirate kako može neko da vas ugrozi ili uništi, ko god je predsednik kupite svi opet sezonske (pošto je samo to mogućnost samofinansiranja ali doduše kad se odbiju svi troškovi, plate, letovi sami sračunajte šta ostane) i eto budžeta, mislim da ste malo više pobrkali lončiće ali dobro na kraju kad se sve sabere i ovako polupani smo imali bolju sezonu od vas.
S

Srdjan88

pre 8 dana

Tako sto ce neki fond iz Emirata da dodje i preuzme klub i njime upravlja. Eto to ce se na kraju desiti i sa Zvezdom i sa Partizanom. Ako to ne urade igrace amatersku kosarku i klacemo se sa Spartakom iz Subotice za titulu donaceg prvaka.

Pa dodo sam

pre 8 dana

Ti stvarno veruješ u to?
K

KBK

pre 9 dana

Zasto 30, a ne 32? I NBA se sada siri. 4x8, zar ne? Kako da podelis 30? Dva puta 15? Glupo je. Lepo odmah 32, a posle moze i 48 pa 64 i tako dalje i tako blize...
J

Ja sam jaaaa

pre 9 dana

Zanimljivo je kako rezimski mediji favorizuju mezimicu da je evroliga njih zvala za status fransize, a niko drugi nije spomenuo da su oba kluba blizu dugogodisnje licence, ali da postoji problem u finansijama jer oba kluba zavise od drzavnog finansiranja i da je potrebno da se pronadju privatni investitori ili fondovi
A

Alcatraz

pre 9 dana

Mezimica od države dobija 70 , Partizan 20 posto budžeta.
S

Sabahudin62S

pre 9 dana

Nikada vise se nece trpati toliko para i jednim i drugim. Dosta je bilo rasipanjq i kur**enja tudjim parama. Pustiti niz vodu i jedne i druge pq neka se snalaze.

Cujo Zarko

pre 9 dana

Evoroliga ce postati kao NBA liga
ali 50 miliona traziti od Zvezde i Partizana.Sramota za EL i Bodirogu