""

Barsa počistila hendikepirani Galatasaraj bez Navara

Vreme čitanja: 2min | čet. 17.04.14. | 22:30

A sada u Istanbul po kartu za Milano...

Da Karlos Arojo znači Galatasaraju kao i više od pola tima mogli smo da se uverimo u prvom četvrtfinalnom susretu Evrolige sa Barselonom, jer pre nego što se povredio istanbulski klub je na velike muke stavljao Katalonce. Sada, kada su izabranici Ergina Atamana morali da izađu na megdan favorizovanim Špancima bez najboljeg igrača videlo se koliko su Turci slabi - 84:63.

Utakmica, koja je praktično rešena već u prvoj deonici, dala je odličnu priliku Ćaviju Paskvalu da u igru gurne igrače sa slabijom minutažom, a Huana Karlosa Navara već posle deset minuta igre pošalje na tuširanje i odmor. Naravno, ostavlja se mogućnost da je iskusni bek šuter doživeo povredu, ali još uvek nema zvanične potvrde.

Kao što smo već istakli, pitanje pobednika rešeno je već posle prvog kvartala. Interesantno, posle skoro pet minuta igre rezultat je bio 7:6 za domaćina, a onda su Tomić, Papanikolau i Uertas ušli u furioznu seriju, nanizali čak 14 poena i već posle deset minuta doneli Barsi dvocifrenu prednost - 21:8.

Kako su minuti prolazili, razlika je postajala sve veća, a Paskval je počeo da meša karte i priprema kompletan tim za put u Istanbul. Navaro je obukao duks, potom je otišao na tuširanje, a Blaugrana je igrala svoju igru sve do poslednjeg minuta. Na poluvremenu rezultat je bio 43:25, a do kraja prednost je išla i na najviših plus 25, u nekoliko navrata...

Najefikasniji igrač u domaćem sastavu bio je Oleson sa 14 poena, Abrines je dodao 13, a Tomić 11. Na drugoj strani Domerkant je postigao 11, Arslan deset, a Erceg devet. Milan Mačvan je upisao sedam poena i četiri skoka.

--------------------------------------------------

BARSELONA – GALATASARAJ 84:63 (21:8, 22:17, 18:16, 23:22)

Dvorana: Palata Blaugrana
Gledalaca: 5.573
Sudije: Robert Lotermozer (Nemačka), Milivoje Jovčić (Srbija), Marsin Kovalski (Poljska)

Barselona: Pulen 2, Dorsi 6 (7sk), Sada 5, Uertas 12 (6as), Abrines 13 (3/3 za tri), Navaro, Papanikolau 10 (5sk), Oleson 14 (4/4 za dva, 2/2 za tri), Lorbek 7, Lampe 2, Nahbar 2, Tomić 11 (8sk)

Galatasaraj: Erceg 9, Herston 4, Markoišvili, Atsur, Akiol 3, Aldemir 5 (7sk), Mensa-Bonsu 4, Mačvan 7, Guler 4, Arslan 10 (7as), Dadli 6, Domerkant 11