"Boštjan Nahbar i Kostas Papanikolau"

Barsa pronašla lek za udarnike iz Istanbula: Ugasila je Bogdanovića i slavila bez problema!

Vreme čitanja: 2min | pet. 29.11.13. | 22:35

Blaugrana upisala ubedljiv trijumf nad Fenerom i tako se osvetila za poraz u Turskoj

Boštjan Nahbar i Kostas PapanikolauI to se desilo - Fenerbahče je doživeo prvi poraz u sezoni! Tim koji je bio neprikosnoven u dosadašnjem delu evroligaške sezone završio je svoj fantastičan niz u Španiji, gde je doživeo ubedljiv poraz od Barselone - 94:81.

Puleni Ćavija Paskvala pronašli su manu ljutom rivalu, zbog čega su ostvarili zlata vrednu pobedu - iz igre su potpuno isključili najboljeg igrača Fenera, Bojana Bogdanovića, koji je za 33 minuta na parketu ubacio samo osam poena i bio potpuno indisponiran.

Papanikolau, Nahbar i Lampe su u meč ušli izuzetno raspoloženi da skinu skalp kaznenoj ekspediciji iz Istanbula, a to su na kraju učinili. Već u prvoj deonici bilo je jasno da se ekipi Željka Obradovića sprema prvi poraz. Blaugrana je odigrala furiozno u prvih deset minuta, ubacila čak 35 poena i imala neverovatnih 20 poena prednosti!

U drugom kvartalu situacija se promenila za nijansu. Nahbar, Papanikolau i Navaro su nastavili da gaze protivnika, dok su Mekejleb, Bjelica i Preldžić držali Fener u životu. I uspeo je pomenuti trio da umanji zaostatak, pa je Barsa na poluvremenu imala 12 poena prednosti - 52:40.

Gosti su nastavili da igraju jako u nastavku utakmice. Bjelica je nastavio da rešeta trojke i hvata lopte na obe strane, Mekejleb je u prepoznatljivom stilu "lomio" noge protivnicima, a Preldžić je sjajno pratio svoje raspoložene saigrače i sipao odakle je stigao.

Do polovine treće deonice razlika je smanjena na svega četiri poena (59:55), ali više od toga se nije moglo. Barsa se probudila, Nahbar je nastavio da briljira, pratio ga je Papanikolau, a za njima su kaskali Tomić i Navaro

U poslednju četvrtinu domaćin je ušao sa 12 poena prednosti (74:62), a do kraja je samo održavao visoku prednost. Koševi Lampea i Navara za plus 15 (80:65) slomili su otpor domaćina, a nakon toga pobeda je bila u džepu. Do kraja je španski klub odigrao rutinski i ubeležio pobedu i podizanje samopouzdanja - 94:81.

Najefikasniji igrač u timu Barse bio je Nahbar sa 23 poena (9sk), Papanikolau je dodao 18 (6sk), Navaro 13, a Tomić 12. Na drugoj strani Mekejleb je postigao 22 koša (3/3 za tri, 6/7 za dva), Bjelica je meč završio sa dabl-dabl učinkom (20p, 11sk, 5/8 za tri), dok je Preldžić ubacio 20 poena, uz šest skokova i četiri asistencije.

(FOTO: MN Press)