""

Barselona izgažena u gradu mode: Armani se prošetao do drugog mesta!

Vreme čitanja: 2min | sre. 02.04.14. | 23:51

Katalonci doživeli prvi poraz u TOP 16 fazi posle 12 vezanih trijumfa

Kako su košarkaši Barselone igrali u poslednje vreme, činilo se da će TOP 16 fazu Evrolige završiti bez poraza, ali... Našao se neko ko će i katalonskom gigantu "spustiti zavesu" i okončani košarkašku predstavu koja je trajala dosta dugo! A ekipa Armanija je na najbrutalniji način završila furioznu seriju Španaca i definitivno overili drugu poziciju na tabeli E grupe - 91:63.

Gosti iz Barselone praktično su bili ravnopravan protivnik praktično samo tokom uvodnih nekoliko minuta prve četvrtine, pošto je domaćin još u prvom kvartalu pokazao da se ne šali i da ide u napad na pobedu.

Prvu ozbiljniju prednost Armani je napravio polovinom druge deonice, kada su Heket i bivši košarkaš Partizana Kurtis Džerels izrešetali koš protivnika za prvu dvocifrenu razliku (40:29). A, od tog trenutka, pa sve do kraja utakmice, postojao je samo domaćin sastav.

Ekipa Luke Bjankija je na poluvreme otišla sa prednošću od devet poena (43:34), a onda... Usledilo je deset minuta vrlo konfuzne i krajnje neverovatno loše igre gostiju, koji su za četvrtinu uspeli da ubace samo šest poena, dva više od Uniksa u poslednjem kvartalu meča u Beogradu! Sastav iz grada mode odgovorio je na adekvatan način, sa čak 26 ubačenih poena, pa je već posle 30 minuta igre bilo jasno da povratka za Katalonce nema. Đentile Samjuels su potpuno izrešetali koš rivala, podigli razliku na 29 poena (69:40), ali to nije bilo sve...

Armani je na samom startu imao i 31 poen prednosti i pretilo je da se utakmica pretvori u pravu katastrofu za Barsu, ali Abrines, Lampe Tomić uspeli su da na kraju umanje zaostatak koliko - toliko...

Najefikasniji igrač u domaćem sastavu bio je Đentile sa 24 poena, sedam skokova i šest asistencija, Samjuels je dodao 16, a Džerels 14. Na drugoj strani Abrines je bio jedini igrač sa dvocifrenim učinkom - 14 poena.