""
""

CSKA još jednom odigrao za Partizan: Budiveljnik pao u Kijevu, sada ostaje teži deo posla...

Vreme čitanja: 3min | pet. 29.11.13. | 19:47

Iako su šanse crno-belih posle poraza od Nantera svedene bukvalno na domen puke teorije, poraz ukrajinskog tima ostavlja tu minimalnu šansu... Ali, ništa više od toga...

Košarkaši CSKA nisu razočarali na gostovanju u Kijevu - u jednom vrlo interesantnom meču tim Etorea Mesine opravdao je ulogu favorita i savladao Budivljenik, čime je ostavio kakvu-takvu nadu Partizanu da može do TOP 16 faze - 82:74.

Iako je domaćin imao svojih prilika da slomi otpor rivala i odnese možda i ključnu pobedu u borbi za narednu rundu, to nije učinio. Moskovljani su igrali maksimalno ozbiljno u ključnim trenucima susreta, koristili neiskustvo i greške protivnika i došli do pete pobede u evroligaškoj sezoni.

Prvo poluvreme je bilo, manje-više, izjednačeno. Domaćin je odličnim šutem za dva poena (10/15 – 66 odsto) držao korak sa favorizovanim gostima, ali je iskustvo i kvalitet igrača CSKA donelo prednost prilikom odlaska na desetominutni odmor.

U prvoj četvrtini tim Ainarsa Bagatskisa je bio vrlo razigran, zbog čega je rezultat mahom bio na klackalici. Ipak, u drugom periodu se to promenilo. Moskovski klub je dodao gas i bio taj koji je držao konce u svojim rukama. Na krilima razigranog Vorontseviča, kao i Parga i Micova, CSKA je držao razliku na distanci između pet i deset poena, a u svlačionicu su otišli sa pet poena viška - 40:35.

Ono što je dva tima razdvajalo tokom prvih 20 minuta jeste i činjenica da Budiveljnik nije imao nijednu ukradenu loptu, dok je CSKA imao pet. Uz to, popularni Konstruktori su imali čak osam izgubljenih lopti, a Moskovljani svega tri.

U prvoj polovini treće deonice domaćin je uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i rivala stavi na velike muke. Vođeni razigranim, novopečenim igračem ukrajinskog tima, specijalistom za tri poena Dehuanom Kukom i "starosedeocem" Dahuanom Samersom Budiveljnik je stigao do rezultata 48:43, ali... Od tog trenutka se sve nekako, ponovo izmenilo.

Izlaskom Kuka i Samersa Budiveljnik je potpuno stao, Armejci su ponovo zaigrali jako, napravili seriju 9:0 i još jednom zadali težak domaći zadatak domaćinu. Teodosić je svojim lucidnim asistencijama razigravao saigrače, a Hajns, Micov i Vims su punili koš. Puna dva i po minuta Budiveljnik nije uspeo da postigne koš, već su se akcije završavale isforsiranim šutevima sa distance, što nije davalo rezultata.

Povratak američkog tandema na parket potpuno je vratio Budiveljnik u igru. Zajedno su vezali osam brzih poena, a posle greške Teodosića, ukradene lopte Minarda i dvojke u poslednjoj sekundi ukrajinski tim je na odmor otišao sa pola koša prednosti – 59:58.

Na početku poslednjih deset minuta CSKA je serijom 8:0 još jednom preuzeo kontrolu nad utakmicom, a ovog puta je više nije ispuštao. Moskovljani su samouvereno gazili ka pobedi, dok su igrači Budiveljnika bili potpuno isključeni iz igre. Jedino je Ejharn bio u svom elementu, ali njegovi poeni su bili nedovoljni da bi se uradilo nešto više.

U samom finišu meča proradio je i Teodosić, koji je vezao sedam poena i uz razigranog Hajnsa definitivno presudio rivalu - 82:74.

Najefikasniji igrač u ekipi CSKA bio je Kajl Hajns sa 18 poena (8/9 za dva) i šest skokova. Soni Vims je dodao 12 koševa, Micov 11, a Teodosić deset, uz devet asistencija. Na drugoj strani Blejk Ejharn je postigao 21 poen (4/4 za tri), Dehuan Kuk je ubacio 16 (4/8 za tri), a Samers i Strelnijeks po devet.