"Duško Savanović"

EL: Džaba Efesu 21 poen Savanovića, Žalgiris iznenadio Unikahu

Vreme čitanja: 3min | pet. 01.03.13. | 22:59

Srpski reprezentativac bio je jedini raspoloženi igrač u svom timu, međutim, to nije bilo dovoljno da se savlada Panatinaikos u prepunoj OAKA arena

Duško SavanovićKošarkaši Žalgirisa napravili su malo iznenađenje u pretposlednjoj utakmici E grupe TOP 16 faze Evrolige, pošto su kao gosti savladali Unikahu rezultatom 83:67.

Ovim trijumfom Litvanci su se izjednačili na tabeli sa španskim timom, i sada imaju skoro 4:5, čime se još više zakuvala borba za nokaut fazu.

Prva četvrtina prošla je u znaku domaćeg tima, koji je imao odličnu kontrolu igre, kao i četiri pogođene trojke, a četiri minuta pre kraja perioda rezultat je bio 17:7. Međutim, onda je usledila sjajna serija Žalgirisa predvođena veoma raspoloženim Mindaugasom Kuzminskasom, koji je prvo poluvreme završio sa 11 ubačenih poena (2/2 za tri, 4sk), a rezultat na velikom odmoru je bio 38:31 u korist gostiju. Kuzminskasa je pratio Tremel Darden sa 7 poenam, a, na drugoj strani, Serđi Vidal je ubacio 8, dok su Luka Žorić i Simon Krunoslav imali po 6, uz Žorićevih 5 skokova.

Tokom drugog poluvremena gosti su nastavili sa dobrom igrom iz prvog dela, domaćin se tokom treće četvrtine držao u igri, međutim, potpuno se ugasila igra Unikahe u poslednjoj deonici, a, iz minuta u minut rasla je prednost Litvanaca, koja je na kraju iznosila 16 poena razlike, a konačni rezultat bio je 83:67. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kuzminskas sa 15, bivši košarkaš Partizana Olivije Lafajet dodao je 14. Na drugoj strani Krunoslav je ubacio 13 (4sk, 3as), dok je Žorić postigao 12 (7sk).

Za razliku od Unikahe, igrači Panatinaikosa nisu dozvolili iznenađenje na svom terenu, pošto su, posle dosta muke, savladali Anadolu Efes rezultatom 75:62.

Zeleni iz Atine sada imaju skor 6:3, kao i moskovski CSKA, i nalazi se na sigurnom četvrtom mestu.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, imali pet poena prednosti, pri rezultatu 12:7, međutim, Zeleni su dodali gas i uspeli da iskontrolišu igru Turaka, a do kraja prvog poluvremena na parketu je viđena potpuno izjednačena igra, čvrsta igra u odbrani, i prava muška košarka. Ipak, na veliki odmor ekipe su otišle sa nerešenim rezultatom, 38:38.  U domaćem timu tokom prvih 20 minuta najefikasniji su bili Dijamantidis i Skorcijanitis sa po 7 poena, dok je na drugoj strani srpski reprezentativac Duško Savanović ubacio čak 16 poena (2/4 za tri)!

U drugom poluvremenu domaćin je preuzeo inicijativu, a, čak ni 21 poen koliko je postigao Savanović nije bilo dovoljno gostima da iznenade PAO pred oko 16.000 navijača u OAKA areni. Najefikasniji u domaćem timu bili su Dijamantidis (4sk, 5as) i Roko Ukić (9sk, 5as) sa po 13 poena, dok je Džordan Farmar bio jedini raspoloženi uz srpskog reprezentativca, a meč je završio sa 10 poena (5sk, 7as).