""
""

EL: PAO bez problema sa Bambergom, Bešiktaš potpuno izgubljen u Tel Avivu

Vreme čitanja: 2min | čet. 28.03.13. | 22:30

Ekipa iz Istanbula doživela jedan od najubedljivijih poraza u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju - 101:58

Kakav potop Bešiktaša u Tel Avivu! Ekipa iz Istanbula propisno se obrukala na gostovanju Makabiju, pošto su doživeli jedan od najubedljivijih poraza u istoriji Evrolige – 101:58.

Igra Bešiktaša nijednog trenutka nije priličila timu koji igra u najjačem evropskom košarkaškom takmičenju, a Ponos Izraela priredio je svojim navijačima sat i po vremena zabavnog programa.

Šta reći, domaćin je u prve tri četvrtine dominantnom igrom razbio Turke u paramparčad, da bi u poslednjoj deonici i igrači u žutim dresovima zaigrali dosta opuštenije, i tako dozvolili zbunjenim gostima da koliko-toliko poprave utisak. Mada, uz onako očajnu igru posle 30 minuta Bešiktaš ne bi pobedio ni da se susret igrao još 210 minuta.

Kod domaćina čak pet igrača imal je dvocifreni učinak, a u listu strelaca se jedino nisu upisali Lior Elijahu, koji je ceo meč presedeo na klupi, i Itaj Segev, koji za skoro četiri minuta nije pogodio po jedan šut za dva i tri poena. Riki Hikman i Devin Smit bili su najefikasniji sa po 16 poena, dok je Kaner-Medli dodao 15.

S druge strane Riki Minard je ubacio čak 12 poena, i on je bio najefikasniji igrač u svom timu.

Bešiktaš ostaje ubedljivo poslednji tim grupe F, dok je Makabi ostvario veoma bitnu pobedu u borbi za Fajnal-ejt, s obzirom da je do ovog kola čak četiri ekipe imalo skor 7:5, u rasponu od drugog do petog mesta, uz 6:6, koliko ima Kaha Laboral.

U poslednjem meču dana Panatinaikos je bez problema slavio u gostima Bambergu – 82:60.

Zeleni iz Atine su se ovim trijumfom izjednačili na drugom mestu E grupe sa Real Madridom i Efesom, sa skorom 9:4, kolo pre kraja. S obzirom da nijedna ekipa van pomenutog kruga nema šansu da se uključi u borbu za F8, u E grupi je pitanje samo kakav će biti konačni raspored pomenutih timova, dok je moskovski CSKA gotovo izvesno na čelu tabele.

Najefikasniji kod Panatinaikosa bio je Jonas Macijulis sa 24 poena, dok su bivši košarkaši Partizana Stefon Lazme i Džejms Gist dodali po 11.

S druge strane, Boštjan Nahbar je ubacio 14 poena, a Met Volš je meč završio sa 12 poena, 8 skokova i 5 asistencija.