"Barselona"
"Barselona"

EVROLIGA: Barsa ponizila Fener u Turskoj, Makabi uhvatio poslednji voz

Vreme čitanja: 3min | čet. 21.02.13. | 20:55

Katalonski klub se igrao sa domaćinom i na kraju zasluženo slavio rezultatom 99:60 dok je ''ponos Izraela'' savladao Montepaski rezultatom 92:61 i sačuvao nade za prolaz u četvrtfinale

Barselona

Ni domaći teren, ni paklena atmosfera na tribinama, ni dobra forma u poslednje vreme nisu pomogli košarkašima Fenerbahče Ulkera da izbegnu katastrofu u duelu protiv Barselone koja je u Istanbulu slavila rezultatom 99:60 (50:19). Barsa je već sredinom druge četvrtine rešila pitanje pobednika kada su stekli skoro 30 poena prednosti. Smramotna igra Fenera koji je u prvom poluvremenu postigao samo 19 poena, a primio čak 50. Domaćin je u nastavku, preko Bojana Bogdanovića i Lestera Bo Mekejleba, pokušao koliko-toliko da  smanji razliku, ali leka protiv fenomenalne Barselone večeras jednostavno nije bilo. Pit Majkl je sa 17 poena bio najefikasniji u redovima Katalonaca. Pratili su ga Ante Tomić i Marselinjo Huertas sa 14 poena.

Bogdanović (18) i Mekejleb (17) bili su jedini sa dvocifrenim učinkom u turskoj ekipi mada su obojica meč završili sa negativnim indeksom korisnosti. Srpski internacionalac u dresu Ulkera Uroš Tripković utopio se u sivilo svoje ekipe. Za tri minute provedene na terenu Tripković nije ubacio nijedan poen.

Barselona je ostala na čelu tabele grupe F sa sedam pobeda i samo jednim porazom dok se Ulker nalazi na pretposlednjem mestu sa skorom 2-6 iako su na početku sezone ciljali visok plasman.

Dejvid BlatLakše nego što se očekivalo košarkaši Makabija savladali su Montepaski rezultatom 92:61 (46:34) i tako zadržali šanse za prolaz u četvrtfinale. Posle izjednačene prve četvrtine, ''ponos Izraela'' je ključnu prednost stekao u drugoj deonici koju su dobili sa 12 poena razlike za 46:34 na poluvremenu. I u nastavku Makabi je diktirao tempo kada je sjajnom igrom u poslednjih deset minuta dokosurio goste iz Sijene koji su odigrali ispod očekivanja u Tel Avivu.

Makabi su do pobede predvodili Devon Smit sa 19 poena (5/6 za tri) i osam skokova, Ohajon sa 15 i Gaj Pnini sa 14 poena. Izraelci sada imaju tri pobede i pet poraza i nalaze se na šestom mestu.

Bobi Braun i Kristijan Kangur su, sa 13 postignutih poena, jedini vredni pomena u Montepaskiju koji je ovim porazom pao na drugo mesto grupe F sa skorom 6-2.

Košarkaši Brose Basketa ni u osmoj utakmici druge faze nisu uspeli da trijumfuju. Bolja od njih bila je Unikaha koja je slavila u Bambergu rezultatom 68:65 (38:28)

Španci su na poluvremenu imali dvocifrenu prednost, na kraju treće četvrtine +14, i činilo se da će lako izaći na kraj sa Bambergom. Međutim, domaći tim je u poslednjoj deonici zaigrao mnogo bolje i sustigao Unikahu. Ipak, na kraju nisu uspeli da obraduju svoje navijače i ostvare prvi trijumf u TOP 16.

Boštjan Nadbah je, po običaju, bio najefikasniji u redovima Nemaca sa 17 poena. Šarod Ford je postigao 13, a Anton Gavel 10 poena.

Luka Zorić je bio nezaustavljiv u redovima Unikahe sa 26 poena i pet skokova. Pratili su ga Urtasun sa 15 i Vidal sa 12 poena. Ovom pobedom Unikaha se izjednačila po broju pobeda i poraza. Trenutno imaju skor 4-4 i zauzimaju petu poziciju u grupi E.

Košarkaši Panatinaikosa su, po drugi put ove sezone savladali Žalgiris. Ovoga puta u gostima rezultatom 78:73.Tokom čitavog meča vodila se izjednačena borba, igrao se koš za koš, ali je Pao boljom igrom u poslednjoj deonici rešio pitanje pobednika i gurnuo Žalgiris na šesto mesto.

Hrvatski internacionalac u redovima Panatinaikosa Roko Ukić bio je najefikasniji na meču sa 21 postignutim poenom. Dijamantidis je meč završio sa 13 poena i čak deset asistencija.

Kod domaće ekipe najviše se istakao nekadašnji košarkaš Partizana Oliver Lafajet koji je meč završio sa 15 poena. Krištof Lavrinovič je ubacio 11 dok je Marko Popović stao na 10 poena.