Ne igra srce, već mirna glava: Hladnokrvni Galatasaraj slavio u Areni

Vreme čitanja: 3min | pet. 16.01.15. | 22:39

Crveno-beli doživeli i treći poraz u TOP 16 fazi...

Micov preko Kalinića i Marjanovića

Treća nije sreća za košarkaše Crvene zvezde! Posle sigurne pobede i ogromnog vođstva u prvom meču grupne faze Evrolige, ali i poraza u Istanbulu, crveno-beli su položili oružje u košarkaškom boju protiv Galatasaraja, čime su upisali i treći poraz u TOP 16 fazi - 65:74 (19:21, 16:12, 12:18, 18:23).

Ono što nisu mogli igrači crveno-belih u gotovo kompletnom toku utakmice, košarkašima Galatasaraja je išlo bez većih problema. Gosti iz Istanbula iskoristili su najveću manu Zvezdine odbrane - loše pokrivanje šuteva sa distance, što su puleni Ergina Atamana pretvorili u sijaset poena oko reketa i van linije 6.75 metara. Sedam trojki i devet pogođenih šuteva sa poludistance, potpomognuti koševima raspoloženog Gonluma, te Marića i Janga i Zvezda je bila na kolenima...

Crvena zvezda je odigrala ubedljivo najlošiju partiju u Evroligi ove sezone. Gosti su maksimalno "utišali" Zvezdinu igru u tranziciji, ostavivši domaćinao bez prave ideje u pozicionom napadu, a uz to imao je i strašno loš šut za tri poena - 3/15.

Sve je krenulo od Markusa Vilijamsa, koji ponovo nije bio na nivou igara iz prvog dela sezone i još jednom je pokazao da je u ozbiljnom padu. Uprkos tome što je na terenu proveo skoro 25 minuta, te ubacio 12 poena i podelio četiri asistencije, bilo je vidljivo da sve što radi, radi praktično na silu i iskustvo i jako su falili njegovi dobri potezi i koševi... U nedostatku njegovih prvoklasnih asistencija, izabranici Dejana Radonjića morali su da rešenje traže unutar reketa.

Boban Marjanović je odigrao još jednu vrlo dobru partiju, ali ni njegovih 18 koševa i sedam skokova nisu bili dovoljni da se učini nešto više. Takođe, nepoznat je razlog izostanka Nikole Kalinića tokom gotovo cele treće deonice, koji je meč završio sa devet poena, pet skokova i tri asistencije. Usled velikih problema u organizaciji, kompletna igra crveno-belih zavisila je od koševa Marjanovića, Kalinića, Cirbesa i Mitrovića. Interesantno, tokom prvih 20 minuta Zvezda je iz reketa ubacila 12 od 15 šuteva, a oko, računajući i šuteve van linije 6.75 metara - samo tri!

Uprkos velikim problemima koje su imali u obe faze igre, crveno-beli su u dobrom delu utakmice imali prednost. Međutim, serijama brzih trojki Arslana, Pocijusa i Aroja, Galatasaraj je držao rezultatsku klackalicu, pa čak i imao minimalnu prednost u pojedinim delovima.

Sve mane u igri Crvene zvezde gosti su iskoristili u drugoj polovini treće deonice, kada su napravili i najveću seriju i time ujedno potpuno preokrenuli rezultat. Serijom 10:2 Pocijus i Erceg doveli su Galatasaraj u vođsto rezultatom 51:45, a utakmica je rešena na startu poslednjih deset minuta. Igra domaćina uopšte nije postojala, samopouzdanje bilo je potpuno urušeno, što su Arojo i Karter pretvorili u drugu pobedu u TOP 16 fazi, a Zvezdin treći poraz...

Najefikasniji igrač gostiju bio je Micov sa 12 poena, Pocijus i Arojo ubacili su po 12, a Erceg četiri. Na drugoj strani Marjanović je imao 18 koševa, Vilijams 12, a Kalinić devet, od čega sedam u prvom poluvremenu...

CRVENA ZVEZDA – GALATASARAJ 65:74 (19:21, 16:12, 12:18, 18:23)

Dvorana: Kombank Arena;
Gledalaca: 17.821;
Sudije: Ieruzelo, Latisevs, Pastusijak;

Crvena zvezda: Vilijams 12, Rebić, Dangubić 2, Mitrović 4, Lazić, Blažič 4, Kalinić 9, Marjanović 18, Tejić 1, Dženkins 6, Jović, Cirbes 9;

Galatasaraj: Karter 10, Jang 4, Micov 12, Erceg 4, Gonlum 6, Pocijus 11, Marić 4, Arojo 11, Guler 4, Arslan 8.

(FOTO: Star Sport)

Zoran ErcegVladimir MicovMarkus VilijamsKK GalatasarajKarlos ArojoEvroligaFK Crvena zvezda