Nemci ne mogu da dobiju na ruskom frontu – Lengford promenio patike i urnisao Brose

Vreme čitanja: 2min | čet. 12.01.17. | 18:44

Zahvaljujući magičnom Amerikancu Uniks savladao Brose – 63:58

Nemci definitivno ne mogu, ili ne umeju, da dobiju na ruskom frontu! Istinitost istorijske činjenice osetili su na svojoj koži košarkaši Bamberga.

Nemački predstavnik je u Kazanju, fantastičnom odbranom, pune tri četvrtine jurio ka brejku. Možda i dovoljnom za ozbiljnu borbu za plasman u četvrtfinale Evrolige. Međutim, kada se činilo da imaju pobedu u džepu momci Andree Trinkijerija su osetili moć Kita Lengforda. Na kraju, posle neizvesne završnice Uniks je došao do sedmog trijumfa u Evroligi – 63:58.

Fantastični Amerikanc je u poslednjoj četvrtini uzeo loptu i radio ono što najbolje zna – rešio meč. Toliko puta viđeno, ponovilo se i večeras.

A delovalo je da je Trinkijeri pronašao formulu za streljački vod iz Kazanja i njihovog udarnog ratnika Kita Lengforda. Napadi Uniksa odbijali su se od spartansku odbranu Brose Basketa. Za 20 minuta domaćin je postigao svega 30 poena.

Zatim četiri minuta u trećoj četvrtini Uniks nije prebacio loptu kroz mrežicu, ali... Za to vreme Lengford je spuštao mušicu, dok je nije - spustio. Promenio je i patike na poluvremenu i pronašao dobitnu kombinaciju.

Karktarističnim prodorima i šutevima stigao je i prestigao prednost gostiju. Podelio je nekoliko ključnih asistencija i publiku u Kazanju bacio u trans. Amerikac je meč završio sa 27 poena, a imao je devet skokova i pet asistencija. Ukupan indeks – 28.

Donekle ga je pratio Vilijams sa 13 poena.

Najbolji u timu gostiju bio je Streljnek sa 13 poena.