""

Ništa od novog brejka Bajerna, Bamberg na pobedu od titule! Svi Srbi zajedno ubacili 15 poena

Vreme čitanja: 1min | ned. 14.06.15. | 21:14

Pešićev tim pao u trećoj četvrtini

Košarkaše Bamberga još jedna pobeda deli od titule šampiona Nemačke! Bajern je po drugi put položio oružje pred velikim rivalom (79:91), tako da je sada rezultat 2:1 u finalnoj seriji.

U prvih 20 minuta videli smo rezultatsku klackalicu (44:44) i prema svemu viđenom očekivala se velika borba do kraja, ali tim Svetislava Pešića jako loše je otvorio treću deonicu, što će, ispostavilo se kasnije, odlučiti pobednika. Taj deo igre domaćin je dobio sa 26:14. Bamberg je sredinom poslednje četvrtine povećao razliku na plus 17 (85:68) i tada je bilo jasno da nema ništa od novog brejka.

Domaćiun je rutinski priveo susret kraju i poveo sa 2:1. Niko od srpskih igrača nije se proslavio. Savanović je ubacio sedam poena, Štimac pet, a Vasa Micić samo tri.

Naredna utakmica ponovo je na programu u Minhenu i Bajern će imati šansu da se vrati u život, odnosno da izbori majstoricu. Da podsetimo, Karijev tim u polufinalu je izbacio Albu nakon što je takođe imao zaostatak od 1:2.

BAMBERG: Bagarić, Miler 9, Tompson 15, Tada 3, Tis 6,
Vonamejker 14, Strenlieks 16, Obst, Heris 6, Mbakve 11, Robinson 8.

BAJERN: Šafarčik 6, Micić 3 (2/0, 2/1, 3as), Štajger 1,