""

Raduljica pregazio Cedevitu kao plitak potok!

Vreme čitanja: 2min | čet. 04.02.16. | 20:37

Zagrepčani jedva izbegli katastrofu na svom terenu...

Nedavni teški poraz od Mega Leksa ostavio je dubok trag u igri Cedevite, koja je u svom domu jedva izbegla potpunu katastrofu protiv Panatinaikosa! Zeleni su došli u Zagreb, odigrali ubedljivo najbolju utakmicu u Top 16 fazi i s ogromnim osmehom na licu napustili Dom Dražena Petrovića - 78:60 (18:13, 21:9, 21:14, 18:24).

Iako rezultat možda ne govori tako u prvi mah, Vitamini su jedva izbegli potpunu katastrofu na svom terenu. Do poluvremena tim Veljka Mršića ubacio je tek 22 poen, do početka poslednjeg kvartala 36, a na kraju ukupno 60, a samo u poslednjoj deonici 24 - više nego u drugom i trećem kvartalu zajedno!

Srpski reprezentativac Miroslav Raduljica odigrao je ubedljivo najbolju partiju u Top 16 fazi, koju je završio sa 21 poenom (9/11 iz igre), tri skoka i tri asistencije. Interesantno, u gostujućem timu dvojica igrača sa dvocifrenim učinkom bili su još Džejms Gist i Nik Kalates sa po 10 poena, s tim što je američki krilni centar imao sedam skokova, a iskusni plejmejker deset asistencija. Nekadašnji igrač Partizana Saša Pavlović igrao je nešto više od 22 minuta i za to vreme ubacio je šest poena, dok je Ognjen Kuzmić ubacio osam koševa za 17 minuta na parketu. Kod domaćina jedini igrač na nivou bio je Fran Pilepić sa 16 poena, dok je Miro Bilan imao tek devet koševa.

Panatinaikosu je to bila treća pobeda u Top 16 fazi, dok Cedevita ima četiri poraza posle šest odigranih kola.

(FOTO: paobc.gr / V. Stolis)

PanatinaikosOgnjen KuzmićMiroslav RaduljicaFran PilepićEvroligaAleksandar Pavlović