""
""

De Hea odbranio Junajted u Madridu, odluka pada na Teatru snova (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 13.02.13. | 22:35

Real bio bolji rival, ali je morao da juri rezultat posle vodećeg gola Velbeka. Ronaldo poravnao golom glavom koji nije želeo da proslavlja, Španac briljirao na golu Crvenih đavola. Murinjo mora na pobedu na Old Trafordu

Dugo čekani spektakl na Santjago Bernabeu je doneo strašan fudbal, ali i konačnih 1:1 koji nisu ništa rešili, pa će odluka o putniku u četvrtfinale u okršaju između Real Madrida i Mančester Junajteda biti donešena u revanšu na Old Trafordu. Naravno, Junajted može da bude zadovoljniji rezultatom zbog gola u gostima, ali i zbog onoga što se dešavalo na terenu, jer je Real bio bolji rival večeras. Junajtedov junak je bio sjajni golman David De Hea koji je u nekoliko navrata sjajno intervenisao. Fergusonov junak je mogao da bude i Robin Van Persi, ali Holanđanin u 71. minutu nije iskoristio nijednu od dve sjajne šanse.

Više se igralo na polovini gostiju, Ronaldo i Di Marija su pretili iz svih pozicija, ali je na kraju samo jedna lopta završila iza leđa De Hee. Naravno, strelac je bio Ronaldo, koji je tako neutralisao vodeći pogodak Velbeka.

Ferguson je sve iznenadio odlukom da Nemanja Vidić ne bude ni na klupi, pružio je prednost Džoniju Evansu, kao i Džonsu pre Kleverlija i Velbeku pre Nanija. Murinjo je izveo očekivanih 1:1, s tim što je Varan zauzeo Pepeovo mesto.

Real je krenuo punom snagom i izgledalo je kao da svim silama jurišaju da meč otvore vođstvom i onda pokušaju da kontrolišu ritam utakmice. Već u šestom minutu, Koentrao je majstorski gađao, a De Hea poslednjim naporima zabeležio sjajnu intervenciju i skrenuo loptu koja je pogodila u stativu i završila u korneru.

Mančester se branio i iz prve ozbiljnije prilike poveo! Ramos je izbacio loptu u korner ispred Kagave. Runi je gađao drugu stativu gde je bio Velbek. Lopez je krenuo, pa stao, Ramos slabo markirao Velbeka, a Englez preciznim udarcem doveo goste u vođstvo. Veliko olakšanje za tamnoputog napadača jer je bio na meti kritika zato što je u prethodnih 27 mečeva za Junajted postigao samo jedan gol!

Konačno je pritisak Junajteda urodio plodom u 29. minutu. Di Marija je centrirao, a Ronaldo nadvisio Evru u skoku i sjajnim udarcem glavom naterao De Heu da konačno kapitulira. Zasluženih 1:1, a Portugalac nije slavio gol protiv bivšeg kluba.

Ali, već posle pet minuta, opet je Junajted opasno zapretio. Van Persi je sjajno ubacio na peterac, a Dijego Lopez u poslednjem sekundu sprečio Velbeka da postzane Junajtedov heroj na Bernabeu. Real je pritiskao svim silama, ali do kraja poluvremena nije uspeo da napravi potpun preokret.

Gde su stali u prvom, Murinjovi izabranici su nastavili u drugom poluvremenu. Nisu odustali od ofanzive ka golu Junajteda. De Hea je na početku drugog poluvremena skinuo šut Ronalda, potom i Di Marije. Majstoriju večeri De Hea je zabeležio kada je u 60. minutu čudesnom intervencijom nogama spasio lčist gol posle pokušaja Koentraoa.

Na Junajted se čekalo do 71. minuta kada je Van Persi imao dve sjajne prilike. Prilike koje su možda mogle da reše pitanje plasmana u četvrtfinale. Prvo mu je Lopez skrenuo šut na stativu, a par sekundi kasnije, Holanđanin je prebacio Lopeza, ali je Ćabi Alonso uklizao na gol liniji i spasio svoj tim.

Pokušao je Murinjo uvođenjem Iguaina i Modrića, ali bedem Crvenih đavola nije popustio. De Hea je čudesno veče zaokružio paradom posle udarca Kedire, a na drugoj strani je Gigs bio u dobroj prilici, ali je izblokiran.

U Realu imaju za čim da žale, a valjda je De Hea večeras razuverio Fergusona u dilemama da li mu je potreban novi golman. Junajted ima prednost gola u gostima, a bez obzira na inferiorniju igru u odnosu na rivala večeras, na Old Trafordu sigurno možemo očekivati znatno, znatno opasnije Crvene đavole sa Vidićem, verovatno i Nanijem, Valensijom, možda i Čičaritom

Murinjo sada mora da ide na pobedu na Tetaru snova, sigurno da ovo nije planirao, a ako ne uspe u tom pokušaju, moguće je i da spakuje kofere iz Madrida.

REAL M. – MANČESTER J. 1:1