"Detalj s meča"

A, mogao je do drugog mesta: Radnički omanuo na Čairu, umalo tuča saigrača, domaći tražili penal (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 18.03.16. | 18:48

Novi Pazar odneo bod iz Niša - 0:0

Detalj s mečaImao je Radnički iz Niša dobru šansu da se dokopa drugog mesta Superlige barem na jedan dan, ali nije uspeo! Novi Pazar ne samo da je odoleo na Čairu, već je u pojedinim momentima bio bolji rival i na kraju zasluženo odlazi kući sa plenom - 0:0. U 81. minutu domaći su tražili penal zbog igranja rukom jednog od igrača gostiju, ali sudija Marko Popović nije pokazao na belu tačku.

Generalno, nismo gledali previše atraktivan meč. Novi Pazar je imao veću inicijativu u prvom delu, Tintor je bio blizu pogotka posle jednog kornera na startu meča, ali je lopta prohujala pored stative. U 72. minutu Voja Ubiparip je promašio zicer sa nekih 11 metara i to su bile najbolje šanse Pazaraca kojima su možda mogli da dođu i do punog plena.

Domaće je možda na ovom duelu pojeo pritisak, delovali su pomalo odsutno. Radnički je imao nekoliko opasnih napada, ali je veliki problem za tim Milan Rastavca bio poslednji pas, to jest realizacija u poslednjih 25 metara terena.

Zbog toga je bilo nekoliko udaraca sa distance, ali oni nisu napravili veće probleme golmanu Mladenu Živkoviću.

U 55. minutu je viđena i jedna - u isto vreme i zanimljiva, ali i neprijatna - scena. Posle izbačene lopte u korner Lakić Pešića došlo je do fizičkog sukoba između njega i golmana Aleksandra Jovanovića. Posle toga su oba igrača dobila žuti karton.

Trener domaćeg tima istakao je da u igri njegovog tima nije bilo dovoljno tečnosti.
"Nije bilo tečnosti jer nismo imali neke igrače u ovom meču. Nismo dominirali. Zavisi igra i od vas, protivnik se pred kraj povukao, ali generalno mislim da smo morali više da ugrožavamo protivnika", rekao je Rastavac.

I Zoran Marić kaže da je zadovoljan utakmicom, ali da nikada ne igra na 0:0.
"Do sada ovo je naša najbolja utakmica od kada sam ja na klupi. Nastojaćemo i dalje da radimo ovako. U principu ne postavljam igru da bih igrao na 0:0. Sve zavisi kako meč ide. Mislim da smo bili bliži golu. Na kraju, malo je ekipa odavde otišlo sa bodovima", istakao je Zaran Marić.

Posle ovog meča Meraklije zauzimaju 4. poziciju sa 42 osvojena boda, do je Novi Pazar na 12. poziciji sa 27 osvojenih bodova.