""
""

Adler od tragičara do heroja protiv bivšeg kluba! Hamburg se spašava, Leverkuzen tone (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 04.04.14. | 22:32

Nemački golman na golu Hamburga prvo poklonio gol Farmaceutima, a onmda u 91. minutu odbranio stopostotnu priliku Čanu i sačuvao tri boda svom klubu

U okršaju dva tima koji su u oačajnoj formi u poslednje vreme i kojima su bodovi bili neophodni, Hamburg je savladao Bajer Leverkuzen sa 2:1 i zabeležio izuzetno važnu pobedu u grčevitoj borbi za opstanak. Posle tri meča bez trijumfa, nekadašnji prvak Evrope je skinuo skalp katastrofalnim Farmaceutima koji igraju neprepoznatljivo loše u drugom delu sezone.

U centru pažnje je bio nemački golman Rene Adler. Nekada velika nada Leverkuzena, a sada golman Hamburga je pokazao dva lica i prešao put od tragičara do heroja. Čovek koji je bio veći talenat od Manuela Nojera i koga su proglašavali naslednikom Olivera Kana je posle večerašnjeg meča verovatno najsrećniji igrač u taboru Hamburga jer je jedna njegova greška mogla skupo da košta tima sa severa Nemačke…

Već na startu meča, mlada zvezda Hamburga Hakan Čalhangolu je pokazao zašto se o njemu pričaju bajke i zašto ga jure najveći klubovi Evrope. Nemac turskog porekla je u trećem minutu na ivici kaznenog prostora “poklopio” loptu koju mu je elegantno petom ostavio Rafael Van der Vart i postigao prelep gol.

Do kraja poluvremena oba tima su imala po dve dobre šanse, ali su golmani bili na visini zadatka. A, onda je Adler u 58. minutu prkatično poklonio gol Leverkuzenovom napadaču Brantu. Lopta je išla pravo u Adlera, on je hteo da je uhvati, šut nije bio jak, ali mu je ispala iz ruku i završila u mreži. Sve je mirisalo na još jednu neuspešnu veče za Hamburg…

Ipak, iskusni defanzivac Hajko Vesterman je fenomenalnim volejem u 82. minutu spasao Hamburg i vratio ga u vođstvo. A, potom je i Adler uspeo da se iskupi. U 91. minutu meča je odbranio stopostotnu priliku Emreu Čanu koji je izašao sam na golmana Hamburga, šutirao sa par metara, ali je Adler sjajnom intervencijom sačuvao pobedu domaćem timu…