""

Ajaks odgovorio lideru, potera se nastavlja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.02.13. | 18:30

Golovima Mojsandera i Eriksena Kopljanici poručili PSV da neće odustati od borbe za titulu

Fudbaleri Ajaksa nastavili su poteru za prvoplasiranim PSV posle nove pobede u 23. kolu Eredivizije, a ovog puta pao je RKC Valvajk rezultatom 2:0. Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu, a strelci su bili Niklas Mojsander u 22. minutu, posle kornera sa desne strane koji je izveo Kristijan Eriksen, da bi supertalentovani Danac sjajnim prodorom u 40. minutu prevario dvojicu protivničkih igrača, i sa ivice šesnaesterca uputio prelep udarac, i matirao golmana Zoeta.

Ipak, veznjak ekipe Valvajka Robert Braber imao je u 60. minutu priliku da vrati neizvesnost u meč, ali je očajno izveo jedanaesterac, a golman Vermer imao je lak posao.

Posle ove pobede Kopljanici se nalaze na drugom mestu sa 47 bodova, tri manje od vodećeg PSV, dok se RKC je ubeležio četvrti uzastopni poraz i sedmu utakmicu bez trijumfa, i sa 23 boda nalazi se na samo bod iznad zone ispadanja.