"Evropo, evo nas ponovo"

Amrabat se igrao sa Rajom, Malaga u seriji pobeda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.10.14. | 13:38

Fudbaleri tima iz Andaluzije za jedno poluvreme samleli protivnika i pokazali da se ne šale sa evropskim ambicijama

Evropo, evo nas ponovo

Ekipa Malage "pregazila" je na svom terenu Rajo Valjekano sa 4:0, došla do treće uzastopne prvenstvene pobede i pokazala da ima ozbiljne ambicije kada je u pitanju plasman u Evropu sledeće sezone.

Domaći tim stvarno je igrao odlično, diktirao je ritam i tempo utakmice, a fudbaleri Rajo Valjekana delovali su kao da su došli na izlet u sunčanu Andaluziju. Apsolutni heroj dana bio je Nordin Amrabat, koji je dao jedan i "spakovao" dva gola.

Malaga je povela već u šestom minutu, posle asistencije Amrabata i sjajnog udarca Samuela sa ivice kaznenog prostora, prilikom kojeg golman gostiju iz Madrida Akinjo nije mogao ništa da uradi.

Nisu domaći dozvolili Raju da se sabere, a u 21. minutu novim preciznim udarcem Serhi Dardera naterao je Akinja da vadi loptu iz mreže. Tada je već bilo jasno kako stoje stvari, a jedina dilema bila je koliko će golova postići Malaga do kraja,

Na sreću gostiju, to se desilo još samo dva puta. Prvo je u 45. minutu pogodio Huanmi, posle još jedne asistencije Amrabata, a zatim je Marokanac sjajnu partiju zaokružio golom iz penala u 49. minutu.