""
""

Anderleht grabi ka tituli

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.05.13. | 20:21

Naš Milan Jovanović sa klupe odgledao pobedu nad Genkom (2:1) kojom se dva kola pre kraja slavni klub vratio na lidersku poziciju

Ne da Anderleht krunu u Belgiji! Aktuelni šampion grabi ka odbrani naslova, pošto se drugom vezanom pobedom vratio na prvo mesto plej-ofa Pro lige. Tokom vikenda su po tri boda osvojili najveći konkurenti Zulte Varegem i Klub Briž, ali im je onda ekipa sa stadiona Konstant Vanden Štok odgovorila u velikom stilu, položivši na pleća Genk (2:1).

Na Kristal areni, pred 23.960 gledalaca, gosti su uglavnom kontrolisali dešavanja na terenu i sredinom prvog poluvremena poveli golom Argentinca Matijasa Suareza. Domaćin je uzvratio u poslednjem minutu pre odlaska na odmor, tako što je Embođi savladao Prota.

Ispostavilo se da Genk nema snagu da ozbiljnije ugrozi favorita, koji je ubrzo dobio priliku da ponovo povede, međutim, Žile je promašio penal u 66. minutu, ali je stvari na svoje mesto postavio rezervista De Zuev u završnici meča. Milan Jovanović je sve vreme sedeo na klupi.

Najveći rival Anderlehtu do kraja biće Klub Briž koji je ubedljivo slavio na gostovanju u Liježu, a veći deo posla je završio u prvih 45 minuta.