""

Anderleht slavi kada u Briselu sve ode u Honduras!

Vreme čitanja: 1min | ned. 01.11.15. | 20:04

Golovima Andija Najara Ljubičasti savladali srpsku koloniju iz Muskrona -2:0

Smračilo se pred očima navijačima Anderlehta tokom nedavnog duela sa srpskim Mehelenom. Sigurno znate da je tokom tog meča golman Mehelena Žile odbranio tri jedanasterca, te da je potom tim Aleksandra Jankovića stigao do boda u sudijskoj nadoknadi.

Međutim, Ljubičasti su bili oprezniji pred duel sa balkanskom kolonijom iz Muskrona – 2:0. Nije to bilo blistavo izdanje Anderlehta, ali je na kraju viđena gotovo rutinska pobeda favorita.

Odolevao je tim Čedomira Janevskog do 52.minuta, a onda je pored neoprezne odbrane gostiju Eskalaj pustio loptu u for reprezentativcu Hondurasa Najaru. Usledio je beg i lagana egzekucija.

Muskron je pokušavao, ali nije mogao. Gosti su uputili samo jedan šut u okvir gola Anderlehta za koji je do 69.minuta igrao reprezentativac Srbije Ivan Obradović. Tačku na meč stavio je drugim golom Najar u zaostavnom vremenu.

Mesta u startnoj postavi Muskrona zauzeli su Šćepović i Aksentijević, dok su Gulan i Filip Marković šansu dobili u nastavku.