""
""

Antalija se kasno probudila, “srpski“ Genčler lak plen za Orlove

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.05.13. | 20:48

Bešiktaš sa tri pogotka počastio slabašni Birligi, koji u poslednje vreme ne igra na nivou nekih prethodnih partija u drugom delu sezone – 3:0

Da je Antalija samo malo ranije počela da ređa pobede, sada bi se Lamin Dijara i društvo verovatno radovali plasmanu u Ligu Evrope, međutim, ovako je zlatna sredina njihova prava mera. U utakmici pretposlednjeg kola Super liga Antalija je na svom stadionu uspela da savlada Ordu rezultatom 1:0,  a strelac jedinog pogotka bio je Šišmanoglu u 47. minutu.

Bivši igrač Partizana Lamin Dijara u igri je bio od 46. minuta, a njegov klub se sada nalazi na deobi šeste pozicije sa 47 bodova, koliko ima i Kasimpaša, dok je Ordu odavno već rezervisao kartu za niži rang.

Genčlerbirligi nije se lepo proveo na gostovanju u Istanbulu. Bešiktaš je rasturio “srpski“ Birligi rezultatom 3:0.

Već posle prvog dela igre bilo je jasno da će Orlovi odneti laganu pobedu, pošto su Kalvak u 14. i Sahan u 45. minutu doneli lepu prednost svom timu pred nastavak susreta.

Do kraja viđen je još jedan pogodak, a strelac je bio Hološko u 73. minutu. Posle ovog poraza Genčler ostaje na sedmom mestu sa 44 boda, dok je Bešiktaš na trećoj poziciji sa 55 bodova.

Duško Tošić proveo je svih 90 minuta na terenu, kao i Radosav Petrović, dok je b odigrao poslednjih 15 minuta. Nemanja Tomić nije bio u sastavu.