"oprošten penal za Monreala"

Arsenal uz obilatu pomoć očajnih sudija preživeo crni novembar - Bornmut ima zašto da bude ljut (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 27.11.16. | 17:11

Aleksis Sančez i Tio Volkot za 3:1 na Emirejtsu

oprošten penal za MonrealaBornmutu za utehu - bar su uspeli da iz trećeg pokušja prvi put u klupskoj istoriji zatresu mrežu Arsenala. Ali previše je puta Arsen Venger baš u novembru ostajao bez krucijalnih bodova u šampionskoj trci da bi mu se, kao što je bio slučaj prošle sezone, ponovilo da 11. mesec u godini završi bez prvenstvene pobede. Ovaj put je, doduše, imao i nesebičnu podršku danas očajnog sudije Majka Džonsa koji je prir rezultatu 3:1 za Arsenal propustio da svira čist jedanaesterac za goste. Dvostruki strelac Aleksis Sančez i Tio Volkot pobrinuli su se za ostalo, pa su Tobdžijeprvom pobedom u poslednja tri kola ostale u trci sa Čelsijem, Liverpulom i Mančester Sitijem.

Čelsi je na plus tri, Liverpul i Siti na dva. Ponadali su se sigurno da će prednost biti i ubedljiviji kada je sudija Majk Džons možda i prestrogo okarakterisao duel Nača Monreala i Kaluma Vilsona kao prekršaj za najstrožu kaznu, a ovaj drugi taj jedanaesterac i pretvorio u izjednačenje. Bio je to period prvog poluvremena u kome je samo Aleksis Sančez, strelac prvog poklon pogotka za Arsenal (defanzivac Bornmuta Stiv Kuk ga je nehotice spojio sa golom), zaista igrao u Arsenalu.

Toliko loše bile su Tobdžije da su gostujući navijači u jednom trenutku počeli da viču “ole“ na svaki Bornmutov pas. Toliko ih je bilo na momente da se učinilo da je Arsenalov protivnik neki španski tiki-taka tim, a ne Bornmut.

Šta je Venger na poluvremenu rekao ekipi u svlačionici, ne znamo, ali Arsenal je u nastavku delovao mnogo agresivnije i to mu se vrlo brzo vratilo. Mesut Ozil je izlomio kičmu čuvaru, na drugoj stativi je bio Monreal, a on se iskupio za onaj penal vrativši loptu do Volkota. Nije mu bilo teško da ponovo dovede Arsenal u vođstvo.

Međutim, ni tu nije bio kraj. Arsenal se ponovo klatio na konopcima, ali je imao tu sreću što je sudija Džons možda kompenzovao za prestrogo dosuđen penal iz prvog poluvremena. U drugom je propustio priliku da svira čist jedanaesterac za goste. Monreal je opet bio u centru pažnje, igrao je rukom, čini se čak i namerno, ali je Majk Džons okrenuo glavu i pokazao na korner zastavicu.

Bornmut je klonuo duhom, a Aleksis Sančez u nadoknadi utakmice osmim prvenstvenim golom u sezoni pečatirao ostanak bodova na Emirejtsu.