"Rubin"

Arsenal završio u Rubinovom kazanu, Kubanj promašio pobedu

Vreme čitanja: 2min | pon. 09.03.15. | 15:55

Jedini gol na meču postigao je Portnjagin u 5. minutu

RubinJedan, ali tri boda vredan! Rubin je u 18. kolu Premijer lige minimalnim rezultatom savladao Arsenal i skočio na šestu poziciju na tabeli, a sada mu nedostaje još četiri boda da se uključi u borbu za Evropu.

Pobedonosni gol, kako se na kraju ispostavilo, pao je odmah na početku meča. Portnjagin je već u u 5. minutu pronašao put do mreže posle centaršuta bivšeg veziste Crvene zvezde Blaga Gergieva sa desne strane. Do kraja meča Rubin je više pretio i bio bliži drugom golu, nego gosti iz Tule izjednačenju, ali rezultat se nije menjao.

U poslednjoj utakmici sedamnaestog kola ruske Premijer lige, ekipa Kubanja nije uspela da probije bunker Morodovije, pa je utakmica završena rezultatom 0:0. Iako je na stadionu u Krasnodaru fudbalska publika uskraćena za golove, ali šansi je za domaće bilo na pregršt, ipak golman gostiju, Kočenkov i zadnja linija Morodovije u kojoj je 90 minuta odigrao i Marko Lomić, zaslužila je odličnu ocenu. Kubanj je tako propustio priliku da posle četiri neuspeha dođe do trijumfa.