""
""

Aspas rešio Derbi Galicije, Sporting manje očajan od Granade (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.03.17. | 20:29

Galicija je treperila, a Selta je slavila sa 1:0 u La Korunji protiv Deportivao u velikom lokalnom derbiju! Nije ovaj meč 28. kola španske Primere bio preterano lep za gledanje, niti je tu „prštalo“ od nekih atraktivnih poteza.

A u Vigu će celu ekipu Selte svakako dočekati kao junake, doduše, pre svih sjajnog Jaga Aspasa koji je u 74. minutu iskoristio centaršut Klaudija Bovea i glavom matirao protivničkog čuvara mreže.

To je bio jedan od dva udarca u okvir gola Deportiva koje je Selta uputila za 90 i kusur minuta. Ni domaći, međutim, nisu bili ništa bolji. Imali su isti broj udaraca, međutim, mreža gostiju iz Viga ostala je netaknuta.

Nemanja Radoja odigrao je svih 90 minuta za gostujuću ekipu koja je sada definitivno bezbrižna na mestu u zlatnoj sredini tabele. Što baš ne može da se kaže za Deportivo.

U duelu očajnika u Hihonu, domaći Sporting pobedio je Granadu sa 3:1 i pokazao znake života u borbi za opstanak u Primeri. Bio je ovo prvi trijumf Sportinga posle pet duela u šampionatu.

A da sve bude još zanimljivije, domaćin je trijumfovao posle preokreta za koji mu je bilo potrebno samo sedam minuta. Granada je povela u 51. minutu iz penala, a strelac je bio Ingason.

A onda je u 60. minutu krenuo Tornado domaće ekipe koji je počistio sve pred sobom.

Prvo je Lasina Traore izjednačio, četiri minuta kasnije Žan Baben doneo je vođstvo Granadi, a konačan rezultat postavio je Karlos Karmona u 67. minutu.

Mogla je pobeda Sportinga da bude i ubedljivija, ali je u 82. minutu Očoa odbranio penal Traoreu.