"Lokadija"

AZ Alkmar šok terapijom prekinuo ubitačnu seriju Heraklesa! PSV servisirao Najmehen kao probu pred Ajaks (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.09.15. | 22:46

Domaćini ostvarili pobede

LokadijaDva brza gola na početku meča bila su dovoljna AZ Alkmaru da stekne ubedljivu prednost protiv izuzetnog Heraklesa. Na talasu tih pogodaka, protivnik Partizana u Ligi Evrope uspeo je da stigne do konačne pobede nad Heraklesom od 3:1 koja ga vodi na 11. poziciju na tabeli.

Bum, bum! Prvo Markus Henriksen u 15. minutu, a potom i Žefri Hevelju u 17. šokirali su goste koji su pred ovaj duel vezali pet pobeda u ligi! Šok terapija je uspela. Gosti su jedini trzaj koji bi mogao da ih vrati u život pokazali u 76. minutu kada je Čeh Jaroslav Navratil bio precizan sa bele tačke, ali je svaku sumnju otklonio Muamer Tanković u 81. minutu.

Rajko Brežančić je bio starter u ekipi iz Alkmara, ali je zamenjen u 56. minutu meča.

PSV možda nije blistao i zabeležio laku pobedu kako se očekivalo u duelu sa Najmehenom, ali je obavio ono najvažnije pred derbi sa Ajaksom u sledećem kolu, 4. oktobra.

Klub iz Ajndhovena došao je u prednost preko Luka de Jonga u 38. minutu, ali je strepnju PSV-u doneo Venecuelanac Kristijan Santos sa penala. Ipak, da se navijači na Filips stadionu ne uzrujaju previše, potrudio se 21-godišnji napadač Jirgen Lokadija u 76. minutu.