""
""

Bajer se raspada! Džaba i novi trener kad je Feldvald hobotnica za penale (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 10.03.17. | 22:26

Maestralni golman Verdera odbranio jedanaesterac u nadoknadi i omogućio bod Zelenima - 1:1

Trener je novi, a problemi Bajera iz Leverkuzena stari.

Farmaceuti su probali da promene nešto dovođenjem Turčina Tajfuna Korkuta na klupu, ali je taj potez već na prvom koraku doživeo neuspeh, pa je Evropa sve dalje... Verder je odneo bod sa Baj Arene posle sjajnih 90 minuta (1:1), a najzaslužniji za veliki rezultat je golman gostiju Feliks Feldvald, koji je odbranio udarac Omera Topraka sa bele tačke u petom minutu nadoknade.

Glup jedanaesterac napravili su gosti u poslednjim sekundama, lopte se dohvatio iskusni Turčin koji je čovek od poverenja novog šefa, ali ga je već na prvom koraku ozbiljno razočarao. Golman Verdera uhvatio mu je živu loptu, a najviše je sigurno posle svega laknulo defanzivcu gostiju Masimilijanu Egeštajnu koji je trapavo skrivio najstrožu kaznu.

Poveo je domaćin rano, posle samo sedam minuta igre Kevin Foland je glavom doveo Farmaceute u vođstvo i činilo se da će ovo biti lagano veče za Bajer. Ali, malo po malo Verder se oslobađao pritiska, povremeno i dominirao na terenu, a konkretniju igru naplatili su u finišu meča. Igrao se 79. minut, domaćin se kukavički povukao, a otpadak posle šuta defanzivca Roberta Bajera kukom je zakačio vremešni Peruanac Pizaro i obradovao nekoliko hiljada gostujućih navijača.

Sasvim zasluženo Verder je nagrađen za upornost ovim bodom, a posrnulom Bajeru ostaje da se što pre podigne jer ga već u sredu očekuje gostovanje u Madridu na revanšu osmine finala Lige šampiona protiv Atletika.