""

Bajković i Lirs dobili prvu od pet odlučujućih bitki

Vreme čitanja: 1min | sub. 04.04.15. | 22:05

Prednost od tri boda koju je Serkl Briž imao uoči početka plej-aut je večeras anulirana

Na idealan način su Boban Bajković i njegov Lirs započeli borbu za opstanak u plej-autu. Lirs je prvi od pet mečeva protiv Serkl Briža rešio u svoju korist pobedom od 3:2.

Čudan sistem takmičenja u Belgiji je spojio Serkl Briž i Lirs da jedni drugim dosade u narednih mesec dana. Kao pretposlednji na tabeli u regularnom delu prvenstva, Serkl Briž je u plej-aut ušao sa tri boda za razliku od Lirsa koji kao fenjeraš nije preneo nijedan bod. Pored bodovne, Serkl Briž imao je i prednost domaćeg terena jer s obzirom da je u pet međusobnih okršaja tri puta dobio domaćinstvo.

Međutim, Lirs je večeras anulirao oba aduta Serkla i pobedom od 3:2 u Brižu učinio borbu za opstanak potpuno ravnopravnom. Sada oba tima imaju isti broj bodova i isti broj mečeva na svom terenu do kraja.

Serkl Briž je odlično počeo večerašnji duel i u 13. minutu došao do vođstva preko Daena. Ali, usledio je preokret Lirsa za samo šest minuta. Bivši napadač Sarajeva, Etjen Velikonja je izjednačio, a Vanderson doveo goste u prednost. Ipak, u nadoknadi prvog poluvremena, domaći tim je uspeo da se vrati u meč i izjednači.

U drugom poluvremenu je Serkl Briž napadao, Bajković se istakao sa nekoliko dobrih odbrana, a onda Kasmi u 78. minutu uz mnogo sreće doneo trijumf gostima. Sledeći od četiri okršaja Lirsa i Serkl Briž je zakazan za 10. april u Lirsu.