""
""

Baš je dobro videti vas opet: Zvezdin het-trik i Evroliga!

Vreme čitanja: 2min | čet. 13.04.17. | 20:45

Treći uzastopni trofej crveno-belih u ABA ligi i peta vezana sezona u elitnom takmičenju - 61:77

Zagrebački Dom sportova je postalo mesto na kojem Crvena zvezda već po navici osvaja trofeje. Tamo gde se pre dve godine domogla prvog šampionskog prstena na Jadranu, a prošle obezbedila plasman u finale, ekipa Dejana Radonjića je stigla do trećeg uzastopnog trofeja u ABA ligi i potvrdila apsolutnu dominaciju u regionalnom takmičenju. Crveno-beli su održali još jedan čas košarke ekipi Veljka Mršića i naneli joj treći poraz u prilično silovitoj finalnoj seriji srpskog šampiona - 61:77.

Zvezda je do šampionskog slavlja u Zagrebu ponovo stigla defanzivno odgovornom i napadački raznovrsnom igrom. Cedevitu je do finiša prvog poluvremena držao gotovo besprekoran šut van linije 6,75, ali je gost u poslednjih pet minuta prvog dela igre uhvatio zalet i na njemu odigrao treću deonicu, koja je i ovoga puta bila kobna za protivnika.

Cedevita ni ove večeri nije imala igrača na nivou energije Čarsla Dženkinsa i Marka Simonovića, a samim tim ni pravog vođu na terenu. Ruka Diona Tompsona je konačno bila smirena, pa mu je Radonjić dao pozamašnu minutažu, što je maksimalno iskoristio i bio jedan od ključnih igrača crveno-belih u ovom meču. Nišanske sprave Branka Lazića su posle određenog vremena ponovo bile dobro naštelovane, a kada mu se u šuterskoj paljbi pridružio Čarls Dženkins bilo je jasno da domaćin ni večeras nema šta da traži.

Miljenici Zvezdine publike su još jednom bili ubitačni po protivnika u odbrani, konstantno su stvarali pritisak kada je lopta bila u rukama igrača Cedevite i terali ih na greške, koje su u drugom poluvremenu bile izuzetno brojne. Zvezda je apsolutno dominantna bila pod obručima, gde je dugo imala gotovo dvocifreni broj više uhvaćenih lopti.

Iako to niko nije očekivao, najefikasniji igrač meča bio je Dion Tompson sa 14 postignutih poena, bez promašaja iz igre, kojima je pridodao i četiri skoka. Dvocifreni su bili i Marko Simonović (13 poena) i Nejt Volters (11). Koliko je domaćin bio neubedljiv pokazuje da je broj od deset postignutih ooena uspeo da prebaci samo Toni Katić (12) i to u samom finišu utakmice.

CEDEVITA – CRVENA ZVEZDA 61:77
/18:22, 21:24, 9:19, 13:12/