"Bešiktaš"

Bešiktaš prokockao drugo mesto, Jorgačević u opasnoj zoni

Vreme čitanja: 2min | pon. 09.12.13. | 21:19

Eskišehir slavio protiv Erčijea u gostima - 2:0

BešiktašBešiktaš je propustio šansu da pobedi Sivaspor, pretekne Kasimpašu i zauzme drugu poziciju na tabeli turske lige iza lidera Fenerbahčea – 1:1. Domaći su lepo otvorili meč, poveli već u 5. minutu golom Almeide i držali konce igre u svojim rukama. Kako se meč bližio kraju nepotrebno su se povukli i ostavili gostima prostor da napadaju, što su oni vešto koristili i u 71. minutu preko Manuela da Košte stigli od izjednačenja.

Erčije je dočekao Eskišehir i već posle 9. minuta sve je bilo jasno u kom pravcu će ići meč. Mandjek je dobio crveni karton i ostavio saigrače na cedilu, koji su se nekako držali prvo poluvreme, da bi kapitulirali u nastavku igre. Prvo je Dijego Anhelo u 77. naterao bivšeg reprezentativca Srbije Bojana Jorgačevića da vadi loptu iz mreže, a potom je to isto učinio i Ček u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, pa je domaćin pao u opasnu zonu.