"Gomez"
"Gomez"

Bešiktaš se sapleo u Ankari: Tošić autogolom častio svoj Genčler, Tore doneo izjednačenje, Gomez promašio pobedu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 21.09.15. | 21:18

S obzirom da su izabranici Senola Guneša do izjednačenja stigli tek u 67. minutu u prvi mah se može pomisliti da su gosti i zadovoljni osvajanjem jednog boda, ali ne ako se zna koliko su šansi promašili u završnici meča - 1:1

Gomez

Bešiktaš je napadao gotovo tokom svih 90 minuta utakmice u Ankari, ali je na gostovanju domaćem Genčlerbirligiju osvojio samo bod - 1:1 (1:0).

S obzirom da su izabranici Senola Guneša do izjednačenja stigli tek u 67. minutu u prvi mah se može pomisliti da su gosti i zadovoljni osvajanjem jednog boda, ali ne ako se zna koliko su šansi promašili u završnici meča.

Velikan iz Istanbula je pravi šok doživeo u 23. minutu, kada je Duško Tošić nakon jednog centaršuta domaćih nesrećno zakačio loptu i sporoveo je u mrežu skamenjenog Tolge Zengina.

Bešiktaš je nakon toga napdao svim silama, pokušavali su Tosun i Sosa, da bi konačno u 67. minutu Gokan Tore na centaršut upravo Tosuna glavom sproveo loptu u gol domaćih.

I nakon toga nastavljena je prava invazija na gol Genčlera, Gomez je u 72. minutu na centaršut Sose sjajno gađao u donji levi ugao gola domaćih, ali je usledila maestralna intervencija Johanesa Hopfa.

Šveđanin je nastavio sa briljantnim intervencijama i u samoj završnici meča, pa se može reći da je bio najzaslužniji što je Bešiktaš odneo samo jedan bod za Istanbul.