""
""

Betisovih crnih 10 minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 31.03.14. | 23:56

Fenjeraš iz Sevilje vodio do 84. minuta protiv Malage, ali je na kraju poražen i verovatno je ostao bez poslednje šanse za opstanak...

Večeras je verovatno umrla i poslednja nada Betisovih navijača da će njihov klub izboriti za opstanak u Primeri. Fenjeraš iz Sevilje je bio nadomak pobede nad Malagom koja bi ga koliko toliko-ostavila u trci za opstanak, ali je lokalni rival u poslednjih desetak minuta napravio veliki preokret i gurnuo zeleno-bele ka ambisu Segunde (1:2). Da je kojim slučajem pobedio, Betis bi došao na pet bodova od prvog tima iznad crte... Ovako su sedam kola do kraja Primere osam bodova ispod linije ispadanja i šanse su im minimalne.

Betis je poveo sjajnim golom Lorenca Rejesa, kojem je kumovala i loša intervencija Vilija Kabaljera i izgledalo je da ipak mogu do pobede koja bi ih ostavila u igri. Propustili su još nekoliko dobrih šansi, u finišu meča su se preterano povukli i surovo su kažnjeni... Prvo je Huanmi u 85. kaznio slabu intervenciju odbrane domaćih i poravnao rezultat. Već u 87. minutu je bilo šokantnih 1:2 pošto se Darder sjajno ubacio iz drugog plana i pogodio mrežu Betisa.

Da stvari budu gore, Betis je u 89. minutu imao sjajnu šansu da makar dođe do boda, ali je njihov najbolji strelac Ruben Kastro pogodio stativu iz penala.