""
""

Bez dileme tragičar dana: Mpoku promašio dva penala za 12 minuta i ostavio Standard bez pobede!

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.08.14. | 20:11

Vezista kluba iz Liježa pri rezultatu 2:2 je dva puta bio neprecizan sa bele tačke i upropastio je šansu svog tima da napravi preokret protiv Vesterloa

Ako ste igrali keca na Standard ili ste navijač klub iz Liježa, jedno ime će od danas biti na vašoj crnoj listi. Manuel Žose Mpoku je tragičar dana, ne samo u Belgiji, već verovatno i u celoj fudbalskoj Evrope. Prvotimac Standarda rođen u Kongu je promašio dva penala u poslednjih 20 minuta utakmice protiv Vestrleoa i bio glavni krivac što domaćin u Liježu nije uzeo sva tri boda već je morao da se zadovolji remijem iod 2:2.

Vesterlo je u Liježu nastavio trend dobrih igara od početka sezone i već posle pet minuta poveo golom Gunongbea. Domaći su uspeli brzo da uzvrate i izjednače kada je Luj bio precizan na dodavanje Van Damea. Ipak, razigrani Gunongbe je u 34. minutu opet zaledio srca domaćih navijača pošto je golom krunisao sjajan kontranapad Vesterloa.

Standard je opet morao da juri rezultatski zaostatak i uspeo je da ga stigne u 56. minutu kada je De Kamargo poravnao na 2:2. Usledila je totalna ofanziva Crvenih iz Lieježa. Dva puta su pogađali okvir gola, a onda u 72. minutu dobili najbolju moguću priliku: penal i crveni karton za rivala! Mpoku je namestio loptu na belu tačku i pogodio prečku. Samo 12 minuta kasnije, Van Dame je iznudio još jedan penal  o opet je Mpoku preuzeo odgovornost. I ponovo je promašio! Trener Luzon je poludeo od besa pokraj aut linije...

Na kraju je Standrad još jednom pogodio okvir gola i bio je to kraj dramatičnog meča u Liježu. Meča koji će navijači Standarda i Mpoku dugo pamtiti...