"Mame Biram Diuf"

Bivši igrač Junajteda srušio Siti: Mame Biram Diuf pretrčao 60 metara i savladao Harta (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 30.08.14. | 17:51

Šnajderlin režirao preokret Sautemptona, Pele postigao prvenac, Routlidž postigao sjajan gol kung-fu volej udarcem

Mame Biram DiufPosle tri kola Premijer lige šampion Engleske se prvi put okliznuo, a da stvari budu gore po navijače Mančester Sitija jedini gol u pobedi Stouka je postigao bivši fudbaler Junajteda Mame Biram Diuf – 1:0 (0:0).

Opet se Stouk pokazao kao nezgodan protivnik za Građane, a izabranici Manuela Pelegrinija su mogli da izgube i sa većom razlikom. Diuf je je u 58. minutu došao do lopte posle kornera domaćina i krenuo u sprint ka golu Sitija, 60 metera kasnije i Džo Hart je morao posramljen da vadi loptu iz mreže jer je primio gol kroz noge. Gosti su imali još nekoliko prilika pošto su se Građani otvorili, a Diuf je u 63. minutu propustio odličnu priliku da poveća prednost svoje ekipe. Ipak, navijači Sitija imaju razlog da budu nezadovoljni jer je glavni sudija u 87. minutu nije dosudio čist penal za njihovu ekipu, pritom je Jaja Ture dobio i žuti karton zbog simuliranja.

Svonsi je rutinski savladao Vest Bromič Albion kod kuće – 3:0 (2:0), a Labudovi su odmah na startu najavili da će tri boda ostati u Velsu pošto je Nejtan Dajer već u drugom minutu postigao gol. Vejn Rautlidž je povećao na 2:0 u 24. minutu kung-fu volej udarcem sa ivice kaznenog. Dajer je u 71. minutu postigao svoj drugi gol posle kontre domaće ekipe.

Vest Hem je dobro krenuo protiv Sautemptona i Mark Nobl je udarcem sa distance u 27. minutu iznenadio Forstera i doneo prednost domaćinima. Ipak, usledio je preokret Svetaca i to u režiji Morgana Šnajderlina. Francuz je na samom kraju prvog poluvremena bio najbolji posle gužve koja je usledila nakon centaršuta Dušana Tadića i zatresao mrežu. Isti igrač je postigao i drugi gol gostiju, i to posle veoma lukavog kornera, a Gracijano Pele je postigao svoj prvenac u Premijer ligi u 83. minutu za konačnih 1:3 (1:1). Šnajderlin je za 68 minuta postigao isti broj golova kao u celoj prethodnoj, a nema sumnje da je pokazao zašto je Totenhem želeo da ga dovede.

Njukasl i Kristal Palas su odigrali ludu utakmicu, pravu premijerligašku. Ekipa iz Londona je povela na Sent Džejms Parku već u prvom minutu, Deril Janmat je postigao prvi gol za svoju novu ekipu u 37. minutu posle karambola u kaznenom i izjednačio rezultat. Palas je ponovo poveo početkom drugog poluvremena, a Svrake su onda postigle dva gola i u finišu meča došli do potpunog preokreta. Ipak, to nije bio kraj jer je Vilfred Zaha u petom minutu sudijske nadoknade - na prvom meču po povratku u Kristal Palas - postigao gol za konačnih 3:3.

Kvins Park Rendžers je zabeležio prvu pobedu posle povratka u Premijer ligu i to nad minimalcem protiv Sanderlenda, a strelac je bio Čarli Ostin u 47. minutu prvog poluvremena.