""

Bledi Napoli propustio priliku da priđe Juventusu, Kaljari je nepobediv

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.02.13. | 16:58

Nastavak krize u Napoliju, nepobedivi Kaljari i popriličnna neefikasnost su obeležili nedeljno popodne u italijanskoj Seriji A

Napolitanci su imali priliku da eventualnom pobedom na svom terenu protiv Sampdorije priđu prvopasliranom Juventusu na samo dva boda zaostatka, ali su uprskali odigravši bez golova protiv gostiju iz Ligurije.

Napoli je definitivno van fomre, težak poraz u četvrtak od Plzena ih je dodatno uzdrmao i to se sve preslikalo na teren u današnjem meču protiv Sampdorije. Gosti su se dobro držali, organizovano branili gol i uspeli da odnesu veliki bod iz Napulja.

Iako je Napoli imao inicijativu i iako se pretežno igrao na polovini Sampdorije, ne može se reći da Napolitanci imaju za čim da plaču jer su imali samo par dobrih prilika. Šta više, gosti iz Đenove su bili bolji rival u prvom poluvremenu. Imali su tri sjajne prilike, ali je De Sanktis odlično branio, a jednom prilikom je i Behrami izbio loptu sa gol linije. Najbolju šansu za Napoli je imao Hamšik u 74. minutu kada je njegov udarac Romero uz pomoć stative skrenuo u korner. Veliki pritisak čete Valtera Macarija u finišu meča, nije urodio plodom i meč je završen bez golova. Krstičić je odigrao ceo meč za Samp.

Kaljari je nastavio niz nepobedivosti, pošto i šesti meč zaredom nije osetio gorčinu poraza. I ne samo da nisu poraženi, već su osvojili sva tri boda na gostovanju Peskari, pobedom od 2:0 i tako gurnuli domaći tim ka ambisu Serije B. Sjajni Marko Sau koji je ove sezone fudbalski ekslodirao, postigao je oba gola i stigao do ukupno 10 pogodaka u šampionatu. Sjajan bilans za anonimnog momka koji je letos tigao na mala vrata iz drugoligaša Juve Stabije.

Đenova je osvojila tri boda velika kao kuća u borbi za opstanak. Na Marasiju su golom Juraja Kučke savladali Udineze i pobegli iznad crte direktnim rivalima. Gol odluke je pao posle kornera, kada je Brkićeva zamena Padeli poleteo u prazno, promašio sloptu, a Slovak Kučka sačekao loptu i glavom pogodio praznu mrežu. Dušan Basta je odigrao ceo meč za Zebrete.

Sa odličnim partijama na svom terenu je nastavila Katanija. Siclijanski Slonovi su savladali Bolonju. Naravno, strelac je bio neko iz argentinske kolonije. Ovoga puta su zakazali Bergesio, Barijentos i Papu Gomez, ali nije iskusni Serđo Almiron.

Torino je i drugi put u sezoni savladao Atalantu. Pobedonosni gol za 2:1 je u 87. minutu postigao slovenački vezista Valter Birsa