""

Boginja je hit! Otpisani Gasp napravio senzaciju Serije A (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.10.16. | 14:46

Đenova deklasirana u Bergamu

Na početku sezone je bila najneprijatnije izneađenje, a posle 10 kola Atalanta je hit Serije A! Klub iz Bergama je danas pobedio peti put u poslednjih šest kola i osvojio je 16 od mogućih 18 bodova. Poslednje žrtva je bila Đenova koja je takođe prijatno iznenađenje, ali je danas dobila ozbiljnu lekciju - 3:0.

Posle četri poraza u pet mečeva na početku sezone Đanjpero Gasperini je bio na rubu otkaza u Atalanti. rezultati su bili ispod svih očekivanja, igra takođe i iskusni stručnjak je bio u teškoj situaciji. A onda je krenula furiozna serija. U poslednjih mesec dana je samo Fiorentina uspela da remijem bez golova na svom terenu zaustavi sjajnu Atalantu koja je u šest mečeva primila samo dva gola.

Iako je Đenova sa velikim samopouzdanjem posle pobede nad Milanom došla u Bergamo, ispraćena je sa tri komada u mreži bez šanse da iščupa bod. Bila je to i slatka osveta Gasperinija klubu u kojem je doživeo najslavnije trenutke karijere i koji mu se prethodnog leta zahvalio na saradnji.

Darko Lazović se našao u startnoj postavi Đenove i odigrao ceo meč, Nikola Ninković je ušao u igru u 62. minutu, ali su se utopili u sivilo gostujućeg tima. Aleksandar Pešić opet nije dobio šansu u timu Atalante i meč je presedeo na klupi.

Junak pobede je bio slovenački vezista Jasmin Kurtić. Prvi gol je postigao u 36. minutu pošto je izbegao ofsajd i krunisao sjajnu asistenciju Galjardinija, a prednost je duplirao u nadoknadi prvog poluvremena posle prodora i asistencije Petanje.

Tačku na trijumf popualrne Boginje je stavio Atalantin najbolji igrač Alehandro Papu Gomez udarcem sa 20 metara u 83. minutu. Vratilo mu se za sjajan pokušaj iz prvog poluvremena kada je pogodio stativu. Atalanta trenutno deli četvrto mesto na tabeli sa istim brojem bodova kao i Milan.