""

CVAJTA: Bohum pobegao sa dna, Keln do tri boda u poslednjoj sekundi!

Vreme čitanja: 1min | ned. 14.04.13. | 15:44

Jarčevi zadržali treće mesto na tabeli pogotkom Pržibilka u 92. minutu

Fudbaleri Bohuma uhvatili su poslednji voz za opstanak u drugoj ligi Nemačke, pošto su kao gosti savladali Kotbus sa 2:0 i tako pobegli sa dna.

Gosti su tokom svih 90 minuta bili bolji tim na terenu, bili konkretniji i imali bolje prilike da postignu pogodak, međutim, tokom prvih 45 minuta nije bilo golova. Ipak, samo četiri minuta prošlo je u drugom poluvremenu, kada je vezista Kotbusa Ivica Banović častio goste autogolom i omogućio im da obezbede tri boda za opstanak.

To nije bilo sve. U poslednjim trenucima meča slovenački internacionalac Zlatko Dedič postigao je pogodak kojim je stavio tačku na pobedu i beg iz opasne zone.

S druge strane, fudbaleri Kelna su u poslednjim trenucima meča sačuvali treće mesto u Cvajti, pošto su na svom terenu savladali Alen minimalcem – 1:0.

Jedini gol na meču pao je u 92. minutu, kada je Pržibilko doneo erupciju slavlja domaćih navijača.

U poslednjem meču dana Paderborn i Jan Regensburg odigrali su meč bez golova.