Boston prvi potegao u finalu Istoka, ne pomaže ni Lebron (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.05.18. | 23:52

Utakmica bila gotova već posle tri četvrtine

Moraće Lebron Džejms ipak da smisli nešto još bolje! Boston Seltiksi prvi su potegli i poveli sa 1:0 u finalu plej-ofa Istočne konferencije NBA lige. Domaćin je bio više nego ubedljiv protiv Kavalirsa - 108:83.

Pokazali su Seltiksi da je možda došlo vreme da se slavni klub ponovo plasira u veliko finale. Ni u jednom trenutku Klivlend nije delovao kao ekipa koja može da dođe do brejka i pobede.

Koliko je odbrana Kavalirsa bila šuplja svedoči i podatak da joj je Boston u prvih 12 minuta rutinski ubacio 36 poena. Ono što je, ipak, bio najveći uspeh domaćih je to što su uspeli da sačuvaju Lebrona Džejmsa u najvećem delu meča.

Iz takve odbrane krenulo je sve dobro da funkcioniše i u napadu, pa je već posle tri četvrtine bilo jasno kakav će da bude konačan ishod. Jedina dilema bila je sa koliko razlike će Seltiksi da trijumfuju.

Najzapaženiji u pobedničkoj ekipi bio je Markus Moris sa dabl dabl ostvarenjem od 21 poena i deset uhvaćenih lopti. Bukvalno je radio šta je hteo.

Džejlen Braun je takođe blistao kod Bostona sa 23 poena i osam skokova, Al Horford postigao je 20, a Džejson Tejtum još 16 poena.

Lebron Džejms utakmicu je završio sa 15 poena, devet asistencija i sedam skokova, ali imao je i čak sedam izgubljenih lopti. Kevin Lav je bio najbolji strelac gostiju sa 17 poena, dok je Tristan Tompson zabeležio osam poena i 11 skokova.