""
""

Braća Aju i Žinjak srušili šampiona u trileru, Brandao osvojio Bretanju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.01.13. | 21:58

Sva trojica napadača Marseja su upisali u listu strelaca, a gol Žinjaka u 91. minutu presudio Monpeljeu – 3:2

Kakav meč na Velodromu! Marsej je vodio, potom šampion uzvratio i napravio preokret, da bi domaći na kraju uspeli da slave golom prve zvezde Žinjaka u 91. minutu!

Fenomenalnu fudbalsku predstavu su odigrali Marsej i Monpelje, a na kraju su domaći bili bolji za taj jedan gol i slavili sa 3:2. Trener Marseja je meč posčeo sa trojicom napadača u prvoj postavi braćom Džordanom i Andreom Ajuom, kao i prvim stzelcem Pjer Andreom Žinjakom. Pokazali su da se odlazak Loika Remija neće mnogo osetiti...

Razigrana braća Aju su već u 14. minutu doveli Marsej u vođstvo. Džoi Barton je centrirao, a Andre Aju sproveo glavom loptu u mrežu. Ali, usledio je preokret Monpeljea u režiji Džona Utake. Nigerijac je prvo asistirao Ereri za izjednačenje, a potom pogodio na proigravanje Sabelje za vođstvo od 2:1. Mogao je Sabelja i da povisi na 3:1, ali mu je Mandanda čudesno odbranio. Sabeljin promašaj je surovo kažnjen...

U 79. minutu, Andre Aju je centrirao, a njegov brat Džordan natrčao na loptu i zakucao ju je u mrežu gostiju. I kada se činilo da će meč biti završen bez pobednika, Andre Pjer Žinjak je u 91. minutu kaznio grešku odbrane gostiju i pogodio za eksploziju oduševljenja na Velodoromu i pobedu koja održava Marsej u borbi za titulu.

Lorijan je nastavio sa sjajnim partijama i pobedom u meču sa pet golova nad Troom, iskočio na četvrto mesto na tabeli. Dobro gura i Sent Etjen koji je golom brazilskog golgetera Brandaoa slavio na neugodnom gostovanju u Brestu sa minimalnih 1:0.