""
""

Bragin horor za 20 minuta na Madeiri

Vreme čitanja: 1min | sub. 12.01.13. | 23:48

Nasional gubio na poluvremenu od Brage, ali je furioznom igrom u drugom poluvremenu uspeo da preokrene i savlada favorita

Braga je napravila veliki kiks u borbi za vrh portugalske prvenstvene lestvice. Ovogodišnji učesnik Lige šampiona je poražen na gostovanju Nasionalu na ostrvu Madeira sa 3:2. Nasional je tako slavio prvi put posle 25. novembra i prekinuo crnu seriju.

Braga je bila favorit i pokazalo je to u prvom poluvremenu kada su preko Eldera Barbose došli do vođstva i činilo se da idu ka očekivanom trijumfu. Ali, u drugom poluvremenu je usledio žestok odgovor Nasionala. U intervalu od 20 minuta su tri puta pogađali mrežu Brage i došli do potpunog preokreta, tako da gostima nije pomogao ni gol Edera u finišu meča i vratili su se kući bez planiranih bodova.

Na pragu pobede je bio i drugi tima sa Madeira ostrva – Maritimo. Vodili su na gostovanju Gimaraešu sve do 92. minuta kada je Balde izjednačio pogotkom glavom posle skraćenog kornera.