""
""

Brajton iščupao bod protiv Lestera, Žigić i Birmingem nerešeno protiv Milvola

Vreme čitanja: 2min | sub. 06.04.13. | 20:19

Iako su vodili do pred sam kraj meča Lisice primile gol u 87. minutu i tako ostali korak ispod crte koja vodi u baraž. Plavci vodili, ali su gosti iz Londona zasluženo došli do boda - 1:1

Sjajan meč odigrali su fudbaleri Brajtona i Lestera, u okviru 41. kola Čempionšipa. Iako su Lisice vodile od 73. minuta golom Metija Džejmsa domaći tim je uspeo da izjednači u 87. minutu preko Kazenge Lue Lue i tako zadrži dva boda prednosti nad protivnikom.

Obe ekipe su ušle oprezno u meč obzirom da je ulog bio mesto koje na kraju sezone vodi u baraž za Premijer ligu. Posle nezanimljivih prvih 45 minuta u nastavku se borba rasplamsala. Kada se činilo da je Brajton uspostavio ravnotežu i bio bliži golu, Lisice su povele u 73. minutu preko Metija Džejmsa. Ovaj pogodak, ipak, nije obeshrabrio domaći tim koji se svim silama trudio da izjednači. I uspeli su u tome u 87. minutu kada je Lua Lua, svojim trećim golom u sezoni, doneo bod svom timu. Brajton je ostao na šestom mestu sa 62 boda dok je Lester mesto ispod sa 60 osvojenih bodova.

Birmingem, srpskog internacionalca Nikole Žigića, nije uspeo kod kuće da pobedi Milvol iako su Plavci vodili od početka drugog dela. Na kraju, podela bodova – 1:1.

Posle miroljubivih 0:0 na poluvremenu Birmingem je poveo već u prvom pravom napadu na početku drugog dela. Strelac je bio Ves Tomas u 49. minutu na asistenciju Morisona. Činilo se u tim trenutcima da će domaći tim uspeti da osvoji sva tri boda koja bi ga sasvim sigurno sačuvala u Čempionšipu, ali je Kris Tejlor golom u 70. minutu postavio konačan rezultat i doneo svom timu zlata vredan bod u borbi za opstanak. Žigić je odigrao čitav meč za Birmingem i ostavio je solidan utisak na terenu.

Minimalnim rezultatom 1:0 Hal je, kod kuće, savladao Midlzbro i napravio značajan korak ka Premijer ligi. Jedini pogodak na meču viđen je u 63. minutu kada je irski internacionalac Robi Bredi savladao golmana gostiju Stila i odveo svoj tim na četiri boda viška u odnosu na Votford koji nešto kasnije igra derbi meč protiv Lidera Kardifa. Midlzbro je ovim porazom, čini se i definitivno otpao u trci za mesto koje vodi u baraž. Teoretski je još uvek moguće, ali loša forma Bora, koja se nastavila, ne ostavlja puno nade gostima.