""
""

Brazil se naljutio i u drugom poluvremenu oduvao Francuze (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 09.06.13. | 23:37

Golovima Oskara, Ernanesa i Lukasa Moure Brazilci sa ubedljivih 3:0 protiv Trikolora napravili dobru uvertiru za Kup Konfederacija

Brazil u dobrom raspoloženju dočekuje Kup Konfederacija. Karioke su u generalci za predstojeće takmičenje, koje i organizuju, deklasirali Francusku sa 3:0 u prijateljskom meču odigranom u Porto Alegreu.

Selektor Skolari je izveo najjači tim koji je imao na raspolaganju sa Nejmarom, Fredom i Hulkom u napadu, ali su mu pobedu doneli igrači sa klupe. Sa druge strane, selektor Galskih petlova, Didije Dešan je izmešao karte i pružio šansu nekim mlađim igračima poput Sakoa, Žilvalžija ili Matuidija. Prvu priliku na susretu imali su Francuzi, ali je udarac Ramija bio neprecizan. U 17. minutu je uzvratio Nejmar, ali se rezultat nije menjao. Isti igrač je promašio dobru priliku u 31. minutu.

Konačno, meč je “odblokiran” u 52. minutu kada je Oskar zatresao mrežu Francuza, ali se čini da je kontranapadu posle kojeg je postignut gol prethodio faul brazilskog tima. Samo dva minuta kasnije Oskar je imao još jednu priliku, ali je bio neprecizan. Najbolja prilika za izjednačenje Francuza je bila nesrećna intervencija Davida Luiza koji umalo nije zatresao sopstvenu mrežu. U nastavku su šansu dobili Žo, Ernanes i Lukas Moura i uspeli da obezbede ubedljivji trijumf domaćem timu. Vezista Lacija je hirurški preciznim udarcem po zemlji matirao Lorisa u 85. minutu za 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Lukas Moura iz penala kojem je prethodio prekršaj nad Marselom.