"Demba Ba šutira"

Bum bum Ba! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.11.14. | 19:59

Senegalac raspalio preokret Bešiktaša fantastičnim pogotkom, Crni orlovi gubili posle prvih 45. minuta, a na kraju ih ni crveni kartoni nisu omeli da uzmu tri boda

Demba Ba šutiraSlaven Bilić je uneo pravi pobednički mentalitet u tim Bešiktaša, pošto je tim iz Istanbula uspeo da pobedi Basakšehir iako je gubio na poluvremenu, a poslednjih 15 minuta utakmice igrao sa desetoricom – 1:2.

Hrvatski stručnjak je prilično kombinovao na gostovanju i šansu pružio šestorici novih igrača u odnosu na prošli prvenstveni meč, a posle prvih 45 minuta je ta odluka delovala kao loš izbor trenera zato što su domaćini vodili. Aleksandru Epureanu je posle kornera pobegao svom čuvaru i savladao Gonena.

Tek su se onda Crni orlovi probudili i uputili prvi precizan šut ka protivničkom golu, ali je bilo potrebno nešto više kako bi se pokrenula domaća ekipa. Na Bilićevu sreću za njegovu ekpu igra Demba Ba – Sengalac je u 63. minutu uputio furiozan šut iz teške pozicije, a lopta je od prečke zatresla malu mrežu gola.

Posle malo više od 10 minuta Bešiktaš je došao do potpunog preokreta, a gol ide na dušu golmana Basekšehira pošto nije uspeo da zaustavi šut Hosea Sose, a Karim Frei se stuštio ka lopti i sa nekoliko metara postigao gol. Turčin je na maestralan način i započeo akciju gostiju.

Gostujući navijači nisu mogli da odahnu, pogotovo zato što su od 76. minuta igrali sa desetoricom zbog isključenja Franka, a i Kojbasi je u 90. zaradio crveni karton.

Ovo je treća uzastopna utakmica na kojoj su igrači Bešiktaša morali ranije u svlačionicu, ali posle osvojenih tri boda to nikome u Istanbulu nije ni bitno.