"Gol Forsberga"

Bundesliga će morati da pričeka: Lajpcig igra dopadljiv fudbal, ali ne može s igračem manje! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.04.16. | 22:07

Tim Ralfa Rangnika remizirao na gostovanju Kajzerslauternu - 1:1

Gol ForsbergaAko Engleska ima Lester, Rusija Rostov - Nemačka ima Lajpcig. Pre sedam godina u petoj ligi, danas je na korak od ulaska u Bundesligu. Lajpcig je pravi hit Cvajte, ali danas nije imao koncetracije da dođe do pobede na Kajzerslauternom (1:1), a za to je najviše kriv Vili Orban koji je dobio crveni karton u 63. minutu i tako napravio veliki problem svom timu.

Bio je to tvrd obračun u kom je prvi udarac uputio 24-godišnji Emil Forsberg pogotkom u 56. minutu. Imali su gosti veći posed lopte, sabijali su Kajzerslautern u ćošak. Upravo posle jedne akcije kada je prošla dijagonala ka Marselu Halstenbergu urodila je plodom. On je školski poslao loptu u šesnaesterac, a Forsbergu, koji nije bio u ofsajdu, preostao je lakši deo posla.

Delovalo je da stvari idu na vodenicu gostiju.

Ipak, ono što je gostima napravilo dar-mar je nesmotren potez Vilija Orbana koji je u 63. minutu dobio crveni karton (drugi žuti). Pokušao je da prekine kontru, odreagovao preagresivno i ostavio saigrače na cedilu.

Do tog momenta Kajzerslautern nije uputio niti jedan udarac u okvir gola Lajpciga koji je konstantno napadao sa po četiri – pet fudbalera na protivničkoj polovini, ali brojčano inferioran nije mogao da zadrži prednost. Glave mu je došao Poljak Kacper Pržibilko u 83. minutu.

Možda čak i iz ofsajda.

Lajpcig sada ima 63 boda, četiri više od Nirnberga na tri kola do kraja. Prvi je Frajburg koji ima tri boda više od Lajpciga. Kako sada stvari stoje ta dva kluba su najbliža promociji u Bundesligu, a da je Lajpcig ove ostvario trijumf bio bi jako blizu cilja.