"Slavlje posle Čavrićevog gola"

Čavrić vuče OFK u sigurne vode, Javor klizi ka ispadanju

Vreme čitanja: 3min | ned. 27.04.14. | 17:54

Rad ostao u opasnoj zoni posle remija sa Napretkom, 19-godišnji napadač Romantičara slomio otpor Javora šestim golom u poslednja dva meseca

Slavlje posle Čavrićevog golaTreća uzastopna pobeda OFK Beograda za nešto mirniji san tokom naredne nedelje. Aleksandar Čavrić je još jednom demonstrirao veliki potencijal i sa dva gola vodio Romantičare do zlata vrednih bodova u 26. kolu Superlige. Na Karaburmi – 2:1 u režiji 19-godišneg napadača.

Prvo pogodak na pas Darka Micevskog za vođstvo od 1:0, da bi posle izjednačenje koje je gostima iz Ivanjice doneo Stevan Račić, Čavrić bio precizan i sa penala dosuđenog zbog neopreznog starta Nemanje Gojačanina nad Dejanom Dražićem za 2:1 u 71. minutu.

Drugi gol u duelu sa Javorom Čavriću je bio deveti u sezoni, ali već šesti u poslednja dva meseca što jasno govori o samopouzdanju sa kojim igra "zlatna koka" OFK Beograda.

OFK sada ima 27 bodova, dok je Javor posle četvrtog poraza u nizu ostao zakucan na začelju sa 21. Da je Stefan Dražić u 75. minutu iskoristio situaciju jedan na jedan sa Zlatkom Zečević možda bi Ivanjičani mogli da naprave korak ka opstanku. Ovako, Javor je prvi kandidat za ispadanje.
"Izuzetno važna utakmica za oba tima. I OFK Beograd je igrao pod imperativom pobede, ali je uspeo da napravi manje grešaka od nas. Zato je i osvojio sva tri boda. Mi se okrećemo sledećim utakmicama i borbi za taj opstanak", rekao je Slavenko Kuzeljević, trener Javora.

Brige nije prebrinuo ni OFK, ali Zlatko Krmpotić ostaje pri ranije datom obećanju.
"Psihološki dosta teška utakmica. U prvom poluvremenu smo imali više od igre. Bili dobri, mogli smo da postignemo i više golova, ali smo napravili grešku i primili gol. Međutim, nismo pali, poveli smo opet, a na kraju smo imali i sreće jer Javor je imao šansu da izjednači. Ovo je korak napred ka ispunjenju mog obećanja – ka opstanku OFK Beograda u ligi".

U opasnoj zoni je i Rad, koji na Banjici nije uspeo da materijalizuje dobru igru u prvom poluvremenu pa je Napredak odneo bod za Kruševac – 1:1.

Građevinari su bili bolji tim u prvih 45 minuta, stvorili su nekoliko izglednih prilika za gol, ali je pogodio samo Branislav Milošević čiji projektil sa 20 metara Nemanja Krznarić nije uspeo da ukroti iako se izvio koliko je mogao.

Međutim, bilo je rano za slavlje, a komplikovanje sa loptom na svojoj polovini terena skupo je koštalo Rad u 33. minutu. Kapiten Napretka Nenad Gavrić kaznio je poigravanje domaćih na 40 metara od gola Branislava Danilovića, sprintom stigao do kaznenog prostora beogradskog kluba i poravnao rezultat na 1:1.

Rad je posle tog gola potpuno pao, pa je u drugom poluvremenu dugo bio sasvim bezopasan i ostao kratkih rukava. Na Banjici tvrde - dobrim delom i zbog sudije Slobodana Veselinovića, koji u poslednjim trenucima meča nije svirao okarakterisao prekršaj Ivana Miloševića nad Ognjenom Gnjatićem kao faul za najstrožu kaznu.