"Sako postiže gol protiv KPR-a"

Čekićari zaboravili Kerola: Sako ponovo strelac u pobedi nad KPR-om (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.10.14. | 19:09

Napadač Vest Hema postigao isti broj golova koliko i cela ekipa Policajaca

Sako postiže gol protiv KPR-aU duelu prekaljenih premijerligaških stručnjaka Sema Olerdajsa i Harija Rednapa pobeda je otišla treneru domaćeg Vest Hema – 2:0, a Kvins Park Rendžers je istakao ozbiljnu kandidaturu za povratak u Čempionšip pošto je poslednji na tabeli uz samo jednu pobedu u sedam utakmica.

Ono što je posebno obradovalo navijače domaće ekipe je novi gol letošnjeg pojačanja Dijafre Sakoa koji je bio strelac na sve četiri utakmice Premijeršipa u kojima je bio starter. Izgleda da su skauti tima iz istočnog Londona pronašli pravu – a možda i bolju – zamenu za dugoročnog povrđenog Endija Kerola.

Ali prvi gol na meču je bilo delo igrača KPR-a Neduma Onuohe pošto je posle centaršuta nespretno reagovao i butinom poslao loptu u svoju mrežu i savladao bivšeg golmana Čekićara Roberta Grina. KPR je na samo dva poslednja meča u Premijer ligi uspeo da sačuva svoju mrežu!

U utakmici sa dosta tempa problematični Džejms Tomkins se iskupio za probleme koje je imao sa zakonom, pošto se u 59. minutu dobro snašao posle jednog prekida i u stilu najboljih vezista prebacio odbranu i golmana KPR-a, a Dijafre Sako je postigao jedan od najlakših golova u karijeri pošto je glavom samo ćušnuo loptu preko gol linije. To je bio njegov četvrti gol u engleskom prvenstvu, a toliko pogodaka ima i cela ekipa KPR-a!

Kapiten domaće ekipe Kevin Nolan je mogao da završi utakmicu još u 86. minutu u pošto je usamljen iz srca kaznenog slabo šutirao i Grin je uspeo da zaustavi njegov šut.

Rio Ferdinand je porazom obeležio svoju 500. premijerligašku utakmicu, a postao je tek 11. igrač koji je ušao u ovo probrano društvo.