""
""

ČEMPIONŠIP: Barnli, Lester i KPR se izolovali na vrhu

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.11.13. | 18:30

Očekuje nas vrlo interesantna trka za mesto koje direktno vodi u Premijer ligu. Nikola Žigić odigrao 63 minuta u remiju Birmingema

Fudbaleri Lestera upisali su vrlo važnu pobedu u derbi susretu sa ljutim rivalom još iz dana kada su zajedno jurili bodove u Premijeršipu, Ipsvič Taunom, koja ih vodi na deobu prve pozicije - 2:1.

Interesantno, fudbaleri Ipsviča su prvi poveli, već u 2. minutu utakmice preko Mekgoldrika, ali je u drugom poluvremenu usledila minijatura Dejvida Nagenta koja je donela tri boda popularnim Lisicama. Engleski internacionalac postigao je dva pogotka u razmaku od svega šest minuta (51, 57), potpuno preokrenuo rezultat i čuvene Traktor bojse naterao da pognute glave napuste Portman Roud.

KPR je nastavio seriju solidnih rezultata u poslednje vreme, pošto je na svom terenu savladao Čarlton sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Ostin u 40. minutu, posle asistencije nikog drugog do Džoija Bartona

Za razliku od Lestera i KPR, fudbaleri Barnlija nisu uspeli da upišu tri boda, već su kao gosti, u jednom od derbija kola odigrali 1:1 sa Notingem Forestom.

Barnli je prvi došao do vođstva, već u 20. minutu, kada je Sem Vouks sa bele tačke matirao Darloua. Ipak, odgovor Šumara stigao je u samom finišu prvog poluvremena preko Koksa. Ipak, do kraja utakmice rezultat se više nije menjao.