""
""

Čempionšip: Favoriti razočarali, Birmingem do boda u nadoknadi vremena, novi poraz Šumara

Vreme čitanja: 3min | sub. 09.02.13. | 18:38

Lider Čempionšipa Kardif remizirao protiv Hadersfilda dok je Lester pao u Piterboru. Notingemu ni promena trenera nije pomogla, ovoga puta poraz protiv Bristola

Lider Čempionšipa Kardif nije uspeo da savlada neugodni Hadersfild u gostima. Meč je završen bez golova. Iako je Kardif držao posed lopte i imao mnogo više šuteva Velšani nisu uspeli da postignu pogodak. Bez obzira na ovaj remi Kardif ostaje ubedljivo na prvom mestu sa deset bodova više od prvih pratilaca. Hadersfild je ovim bodom došao do kote 37 što je dovoljno za 18. mesto.

Lester je neprijatno iznenadio svoje navijače i propustio priliku da se približi vodećem Kardifu. Lisice su, na gostovanju u Piterboru, poraženi rezultatom 2:1, iako su poveli u 52. minutu golom Bena Maršala. Međutim Piterboro, koji se nalazi na poslednjem mestu, nije se predavao. Najpre je Davide Petrući izjednačio rezultat u 74. minutu da bi Grant Mekkan golom u 87. minutu doneo veliku radost domaćinu.

Golom Vejda Eliota u 94. minutu Birmingem je uspeo da se spasi poraza protiv Čarltona. Na kraju, Čarlton – Birmingem 1:1 (0:0). Vođstvo Čarltonu doneo je Jan Kermorgant u 88. minutu. Srpski internacionalac Nikola Žigić ponovo je meč počeo sa klupe. Ušao je u igru u 90. minutu.  Birmingem ostaje na 17 poziciji sa 37 bodova, tri više od zone ispadanja do je Čarlton na sigurnoj 11 poziciji sa 42 boda.

Notingem Forest polako gubi trku za plasman u plej-of. Golovima Stivena Dejvisa u 50. i Marvina Eliota u 62. minutu Bristol je savladao Notingem rezultatom 2:0 (0:0). Ni promena trenera nije razdrmala Šumare koji su doživeli treći uzastopni poraz. Za domaće igrače pobeda je bila imperativ obzirom da se nalaze u nezavidnoj situaci. Bolja igra u drugom poluvremenu donela im je zlata vredne bodove u borbi za opstanak. Trenutno su pretposlednji sa 31 bodom, četiri manje od sigurne zone. Notingem se ovim porazom polako udaljava od pozicija koje vode u plej-of.

Veoma važan bod osvojili su igrači Vulverhemptona koji su na svom terenu remizirali protiv Lidsa – 2:2(0:0). Iako su domaći igrači poveli u 56. minutu autogolom Lija Peltera, Lids je za samo 20-ak minuta uspela da preokrene rezultat i golovima Luka Vornija u 63. i Rosa Mekkormaka u 78. minutu iz penala. Kada se činilo da će bodovi otići na Eland Roud, Deni Bat je pogodio u 92. minutu za neopisivo slavlje Vulvsa koji se nalaze na granici zone ispadanja sa 34 boda.

Bolton je, posle preokreta, savladao Barnli rezultatom 2:1 i polako krenuo ka sredini tabele. Gosti su poveli u 50. minutu golom Davida Edgara, ali su se Krejg Dejvis u 66. i David Ngog u 80. minutu pobrinuli da bodovi ostanu na Ribok stadionu.