""
""

ČEMPIONŠIP: Midlzbro dao gol posle 12 sati i 13 minuta, strašni Trotersi i ukleti Birmingem

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.03.14. | 18:35

Milvol prekinuo crnu seriju poraza iznenađujućom pobedom u Derbiju, Ravel Morison podsetio da ume da igra sjajan fudbal i konačno doneo pobedu Policajcima, velika kriza Notingem Foresta

Bolton je u fantastičnoj formi i polako beži iz opasne zone. Trotersi su u prošlom kolu pregazili Blekburna sa 4:0, a danas su demontrirali silu na Eland Roudu i pred 30.000 domaćih navijača razbili Lids sa 5:1! Gosti su krenuli u potpunu ofanzivu, ali Batlend sjajnim odbranama spasavao Lids sve do nadoknade prvog poluvremena kada ga je matirao Mejson. Usledilo je strašno drugo poluvreme Trotersa koji su nanizali tri gola glavom i rešili pitanje pobednika… Medo Kamara je odigrao ceo meč za goste.

Prošle nedelje mu se ostrvska javnost sručila na glavu zbog one slike sa cigaretom na klupi tokom meča, ali je nestašni dečko engleskog fudbala Ravel Morison danas pokazao svoje lepše lice i pokazao zašto ga samtraju jednim od najtalentovanijih engleskih fudbalera. Neposlušni đak Aleksa Fergusona je zablistao na gostovanju Kvins Park Rendžersa u Birmingemu i sa dva gola doneo Policajcima prvu pobedu posle serije od pet mečeva bez trijumfa. Prvi gol je postigao posle prelepo izvedenog slobodnjaka, a drugi posle solo akcije. KPR je ovom pobedom ostao u borbi za mesto u plej-ofu, ali i dalje sanja drugu poziciju i direktan plasman u elitu. Žigić je igrao do 58. minuta ua Plavce kada ga je zamenio Makeda, ali ni njih dvojica nisu pomogli Birmingemu da slavi na svom Sent Endrjuzu. Ovo je 13. uzastopna utakmica Birmingema na svom terenu u kojoj bnisu osetili slast pobede!

Posle skoro dva meseca posta, konačno je gol dao i Midlzbro. I na kraju čak i pobedio! Četa Aitora Karanke je slavila 2:0 protiv Ipsviča, a oba gola je postigao povratnik Deni Grejem. Grejemov vodeći gol je bio prvi za Boro posle srne serije od 12 sati i 13 minuta bez postignutog pogotka!

Fenjeraš Barnsli je pobedio Notingem Forest i produbio krizu u taboru Šumara koji su doživeli treći poraz u nizu i u velikoj su opasnosti da se ne dokopaju mesta koje vodi u plej-of. Lep gol Dženingsa sa ivice šesnaesterca je presudio Notingemu…

Veliku pobedu je ostvario Milvol na gostovanju Derbi Kauntiju. Posle sedam uzastopnih poraa, čuveni klub iz Londona je pobedio na terenu favorizovanih Ovnova. Gol glavom Morisona je doneo velika tri boda Milvolu koji je i dalje prvi iznad linije ispadanja.

Jeovil je herojski bod iz Redinga danas nadogradio trijumfom nad Šefildom i nastavio da vodi grčevitu borbu za opstanak.