"Vard"

Čempionšip: Podela bodova u Derbiju

Vreme čitanja: 1min | sub. 19.01.13. | 16:01

Kaunti propustio šansu protiv Notingema da ubedljivije preskoči Lids...

VardU jednom od derbija 28. kola Čempionšipa, fudbaleri Derbi Kauntija i Notingem Foresta odigrali su bez pobednika – 1:1. Prvo poluvreme je u potpunosti pripalo Šumarima, koji su posle jedne loše intervencije domaćih igrača poveli u 31. minutu. Strelac je bio Kris Kohen. Imao je Derbi šansu da izjednači pred sam kraj poluvremena, ali je šut Vorda sa 25 metara bio zamalo neprecizan.

Ipak, ono što mu nije pošlo za nogom u 44. minutu jeste na početku drugog poluvremena. Igrao se 52. minut kada je Vord uspeo da savlada golmana Darloua i izjednači rezultat na veliku radost domaćih navijača. U nastavku meča viđene su dve-tri polušanse, međutim, oba tima su se više trudila da sačuvaju mrežu nego da postignu pogodak.

Derbi je ovim bodom sustigao Lids (ima meč manje) na 11. poziciji sa 38 bodova, dok se Notingem nalazi na osmoj poziciji sa 41 osvojenim bodom.