"Manučo u skoku"

Centaršut, centaršut i samo centaršut: Manučo glavom doneo pobedu bezidejnom Raju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.01.15. | 17:52

Real Sosijedad izgleda da može da pobedi samo velikane

Manučo u skokuDa li je moguće da Real Sosijedad ne može da pobedi nikoga osim Barsu, Real i Atletiko. Čak ni kada im u goste dođe Rajo, za koji nekada ne mora da se radi ni skauting – zna se da će ceo meč besomučno centrirati. Međutim, ovog subotnjeg popodneva im je upravo takva taktika donela rezultate, za razliku od meča sa Kordobom, gde je Đukićev tim to znao da kazni. Gosti su slavili na Anoeti sa 1:0 (0:0) i tako nastavili loš niz Mojesovog tima kada se sastaju sa ekipama iz sredine i donjeg dela tabele.

Na prethodna tri meča u Primeri ekipa Real Sosijedada primila je svega jedan gol, i to u prošlom kolu od Granade, pa je želela da nastavi dobru odbrambenu seriju. Rajo Valjekano je pokazao da muku muči sa kreativom, pošto su isto kao i u ponedeljak pokušavali isključivo centaršutevima da probiju bedem koji je Mojes postavio ispred gola Rulija.

Nekada može da se kaže da ko čeka, dočeka, jer su gostujući fudbaleri maksimalno ostali odani svom pristupu igri, da je na kraju usiljen gol glavom iz kornera. Strelac je bio gorostasni Manučo Gonsalves, a igrao se 81. minut. Odlično je centrirao Roberto Trashoras.

Najbolju priliku pored tog gola imao je Alberto Bueno, kada se u svom stilu ubacio, dobro skočio, ali je njegov udarac glavom u 42. minutu meča bio neprecizan za svega nekoliko centimetara.

Čim je primila pogodak, ekipa Sosijedada je postala agresivnija, motivisanija, ali joj je i sreća nedostjala, jer je takođe posle jednog centaršuta Ion Ansotegi dobro šutirao glavom sa penala, no njegov šut je završio nekoliko centimetara pored stative.

Ovoga puta Mojes nije isključen, kao na meču sa Viljarealom u okviru Kupa Kralja sredinom nedelje, ali svakako da ne može biti zadovoljan prikazanim.

U narednom kolu Rajo gostuje Atletiku, pa neće morati daleko da putuje, dok Sosijedad dočekuje Eibar.