"Garsija (levo)"

Četiri od četiri: Kada Serhio Garsija postigne gol, Espanjol pobeđuje Atletik (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.04.15. | 18:49

Katalonci prestigli Baske na tabeli, Alvarez asistirao u stilu Andree Pirla

Garsija (levo)Atletik Bilbao je već u nekoliko mečeva ove sezone imao veliki problem da značajno veći posed lopte pretvori u pogotke. U nekoliko navrata iz proseka su iskakali Mikel Riko i Aric Aduriz, ali ovog prelepog aprilskog popodneva, niko nije bio dovoljno skoncentrisan. Zato je Espanjol slavio sa 1:0 (1:0). Ovom pobedom je katalonska ekipa prestigla na tabeli goste iz Baskije.

Serhio Garsija je bio koban po Atletik, kao i uvek do sada. Kada postigne pogodak, što mu je u karijeri polazilo za rukom četiri puta, baskijska ekipa poklekne pred Espanjolom. Nekada su mu pomagali i drugi, danas je morao sve sam.

Pogodak je pao u 40. minutu, posle prelepe asistencije spoljnicom koju je poslao Viktor Alvarez.

Od tog momenta, bilo je jasno koje ambicije ima Espanjol - da po svaku cenu sačuva gol i ukrade što je više vremena moguće. Da je prekoputa bila neka druga ekipa, bilo bi im znatno teže, ali Atletik ove sezone muku muči sa efikasnošću. Uspeo je da postigne svega 28 golova iz 31 utakmice. Napadao je i napadao gost iz Bilbaa, no sve to je delovalo veoma jalovo.

Česti prekidi i pametni faulovi su ono što je okarakterisalo drugo poluvreme, kao i samo dva šuta gostujućeg tima u okvir gola. Prevelika neefikasnost postaje ozbiljna boljka za trenera Ernesta Valverdea.

Kiko Kasilja je golman koji na najviše utakmica u 2015. godini nije primio gol u Primeri. On je čak u osam navrata sačuvao svoju mrežu, mada, ruku na srce, na ovom meču mu nije bilo ni mnogo teško.